Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 13.10.2019

SH Předměřice n. L. 

IBK Hradec Králové

Hradec Králové

3:7
(1:2, 0:4, 2:1)

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 26.10.2019

Sportovní areál Jičín 

KM automatik FBK Jičín

FBK Jičín

:
od 17:30

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Czech Open #3 – Sobotní švédské duely s bronzovou tečkou

Včera jsme si s našim A-týmem prožili hodně dramatické chvilky během večerního zápasu a několik minut po jeho konci. Dnes už jsme šli do zápasů s vědomím, že další turnajová ztráta by pro nás znamenala „volný“ zbytek turnaje. 

 

 

 

 

Ženy A – RIG Umeä 2:1 (1:0, 1:1)

Góly: Beránková (Kovaříková), Chudá (Šebestová)

 

Zápas s týmem z univerzitního města, který měl ve svém kádru především hráčky věkem juniorského věku, byl od prvních minut plný ofenzivních pokusů našeho týmu, zatímco soupeř hrál už od úvodních střídání velmi opatrný a obranný florbal. Švédská golmanka přesto musela být hodně na pozoru při šancích našich útočnic. V deváté minutě ji razantní střelou takřka z poloviny hřiště překonala Vendy Beránková a tento gól paradoxně nezměnil obraz hry a švédský celek se po ztrátě míčku i nadále stahoval až téměř na vlastní polovinu a trpělivě čekal na svou brejkovou příležitost. Umeä se sice nedostávala do šancí tak často, jako celek z Jižního Města, ale jakmile mohla branku ohrozit, většinou měly tyto šance gólové parametry. Naše golmanka ale překonána nebyla a poločasovou poradu jsme tedy mohli poslouchat s jednobrankovým vedením v zádech.

  

Úvod druhé poloviny byl navíc ještě veselejší, když po dvou minutách vyslala balónek na branku Eliška Chudá a tato střela skončila ve švédské brance. Hlasatel v hale ale ještě nestihl oznámit střelkyni a úsměv na rtech nám mírně ztuhl, jelikož švédský tým se nevzdával a střelou pod ruku naší brankářky vstřelil kontaktní gól. Stav 2:1 byl dlouho skutečností, avšak každou chvíli přicházela na jedné či na druhé straně velká šance, která mohla vývoj zápasu značně pootočit, švédský tým navíc konečně vytáhl svou hru a začal aktivněji rozebírat naši rozehrávku, což nám dělalo několik střídání obtíže. V závěru se sice pokusil zariskovat hrou bez brankářky, nic mu to ale nebylo platné a Tygřice po velkém boji postoupily do semifinále!

 

Ženy A – Pixbo Wallenstam 1:8 (0:7, 1:1)

Gól: Chudá (Kovaříková)

 

V boji o senzační finále na nás čekal soupeř z nejtěžších – slavné lišky z Pixba, které do semifinále postoupily na úkor reprezentace juniorek. Ta sice slavnému soupeři srdnatě vzdorovala, ale Pixbo si zkušeným výkonem došlo pro výhru 4:0 a postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

 

Úplně stejný výkon švédský gigant podával i od úvodních minut semifinálového střetnutí a na první branku nečekal dlouho – naše obrana kapitulovala už po 80 vteřinách a nebyla to kapitulace zdaleka poslední. Výkon Pixba provázela velká lehkost, zatímco na našich hokejkách byla velmi znát nervozita a jisté sevření, díky čemuž soupeř rychle navyšoval svůj náskok a po deseti minutách už vedl o čtyři branky a zápas začínal zavánět debaklem.

Zkušeným výkonem soupeř, jehož kapitánkou je naše bývalá hráčka Eliška Krupnová (v zápase 1+0), nadále navyšoval skóre a v poločase svítilo na tabuli hrozivé skóre 0:7…

 

Druhá polovina už sice působila opticky vyrovnanějším dojmem, ale bylo znát, že soupeř mírně zpohodlněl a ubral nohu z plynu. Díky tomuto faktoru jsme se začali částečně dostávat do šancí. Po našem oslabení přibyl k náskoku Pixba další korálek, čestný úspěch jsme ale zaznamenali střelou do šibenice Elišky Chudé, na kterou už „liška v brance“ nedosáhla. Následně se už utkání víceméně dohrávalo, soupeř pohodlně kontroloval své vedení a nedovolil nám výraznější šanci. Pixbu tedy můžeme gratulovat k postupu do nedělního finále, kde na něj čeká švýcarský Kloten-Dietlikon Jets, zatímco my se můžeme těšit z bronzových medailí, kterými byly naše hráčky dekorovány.  

 

Celý turnaj krátce zhodnotil hlavní trenér A-týmu Adam Štegl, který byl celkově s výkony na turnaji spokojený a mimo jiné výrazně ocenil nasazení hráček ve všech zápasech: „Do Czech Openu jsme šli s tím, že chceme v turnaji uspět, s jiným cílem nemá cenu do takového turnaje chodit. Ve skupině jsme narazili na kvalitní soupeře, kteří nás prověřili. První zápas s Churem, byl takový oťukávací - v týmu máme hned několik nováčků a spoustu juniorek, nicméně holky zápas zvládly a odmakaly. V další skupině nás opět čekaly kvalitní soupeři. Hlavně proti Falunu jsme chtěli uspět, jejich trenér je můj bývalý spoluhráč (smích), bohužel ale přišla první prohra na turnaji.“

 

Hlavní trenér A-týmu dále zdůraznil fakt, že jsme v play off dokázaly držet krok se zahraničními týmy a dokázali je místy i přehrávat „V dalším zápase proti finským stíhačkám jsme nastoupili už sebevědomě a holky hrály krásný florbal. Finky jsme přehráli, ačkoliv výsledek byl nerozhodný. Ve vyřazovacích bojích jsme si celkem v pohodě poradili se studentkami z Umey, a pak nás čekalo semifinále proti Pixbu. Holky už byly unavený, měli jsme i pár zranění, ale i tak holky hodně bojovaly a ze zápasu odcházely po čtyřech, ale s medailemi na krku. Mně osobně se líbilo, že holky poslouchaly pokyny, které jsme jim dávali a dokázaly je celkem rychle implementovat do hry, což je pro mě největší plus.

 

Dále se nám osvědčily posily, které přišly do Áčka. Marťa (Martina Franková) v bráně, Peky (Nikol Pekárková), Natka (Natálie Balková) i Elí (Eliška Trojánková) ukázaly, že to jsou hráčky, se kterými je potřeba počítat a samozřejmě nás potěšily i další hráčky. Celkově si myslím, že CO určitě můžeme hodnotit kladně a těšíme se na další fázi přípravy, kdy nás příští týden čeká soustředění ve Dvoře Králové a poté turnaj ve Švýcarsku. V neposlední řadě bych rád poděkoval fanouškům, kteří nám během celého turnaje dodávaly velkou podporu a hlavně byly více slyšet než celá výprava rodičů hráček gymnázia z Umey.“

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

05.10.2019

V sobotu 12.10. proběhne v hale JM klubové focení pro všechny členy. Bližší informace a rozpis najdete v sekci klub/akce klubu.

03.09.2019

Tento týden proběhne i čtvrteční trénink elévek a elévů ve Sportovní hale Jižní Město od 16:00 h. Děkujeme za pochopení.

26.08.2019

Tréninky v nové sezóně začínají v úterý 3.9. těšíme na všechny. Více info v Klub/Tréninky

Říjen 2019

1. 1. SC TEMPISH Vítkovice 6 82:7 18
2. Fat Pipe Florbal Chodov 6 82:9 18
3. FBC ČPP OSTRAVA 6 52:25 17
4. Ivanti TIGERS Jižní Město 6 42:30 12
5. FbŠ Bohemians 6 32:44 12
6. Florbal Židenice 6 34:31 9
7. Tatran Střešovice 6 39:47 6
8. FBS Olomouc 6 14:56 6
9. Panthers Praha 6 25:41 4
10. Bulldogs Brno 6 27:60 3
11. FBK Jičín 6 18:55 3
12. FBC Liberec 6 19:61 0

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2019 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 232356
Posledních 30 dnů: 4742 | Posledních 7 dnů: 1386 | Poslední den: 171

Generální sponzor
Ivanti
Akce
Euro Floorball Tour 2019
Hlavní sponzoři a partneři
Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom