Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 08.03.2020

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

4:5
(2:0, 1:2, 1:3)

K1 Florbal Židenice

Florbal Židenice

Czech Open #1 – Na domácí hale poloviční spokojenost

Jak již bylo předem avizováno, první den prestižního a tradičního turnaje jsme odehrály v domácím prostředí haly Jižního Města. Výhodu domácího prostředí však do vítězství přetavil pouze jeden z týmů, ten druhý naopak zatím na první turnajové body čeká. Pojďme se podívat na bližší shrnutí… 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ženy A – Piranha Chur 2:1 (1:1, 1:0)

Góly: Kvasková (Pálková), Pekárková (Hermanová)

 

Ženský A-tým, v jehož dresu se v prvním soutěžním zápase představily nejen posily Nikol Pekárková a Martina Franková, ale i další juniorské naděje Natálie Balková a Eliška Trojánková zahájil svou cestu turnajem proti švýcarskému velkoklubu. Od prvních minut měl zápas velmi vysoké tempo a bylo zřejmé, že se hned v úvodu turnaje střetly velmi kvalitní celky. Šance se objevovaly před oběma brankami, ale byly to právě Tygřice, které otevřely gólové konto, když v síti skončila skákavá střela slovenské střelkyně Daniely Kvaskové. Už za necelé dvě minuty se ale po důrazu v brankovišti prosadily i švýcarské hráčky a od té chvíle rozehrály oba týmy značnou šachovou partii plnou taktických prvků.

 

Klidné taktické vlny rozčeřila až akce na jeden dotek ze švýcarských hokejek v poslední minutě úvodní půle, kterou ale na brankové čáře zastavila naše brankářka. Do druhé poloviny jsme vstoupily mnohem aktivněji než soupeř a vytvářeli si značné množství gólových příležitostí. Ke kýžené změně stavu ale vždy chyběla kapka štěstí, nejvíce po dvou trefách do brankové konstrukce. I přesto jsme se ale dočkali vedoucí branky, o kterou se táhlou střelou ze středu hřiště postarala naše nová posila Nikol Pekárková a příliš nechybělo ani k přidání dalších gólů. I v těchto případech se nám ale nepodařilo být více produktivní, ale fotbalovým výsledkem 2:1 jsme si připsali premiérové tři body do tabulky!    

 

Ženy A – K1 Florbal Židenice 6:3 (2:3, 4:0)

Góly: Trojánková (Kovaříková), Beránková (Šebestová), Kovaříková (Chudá), Šebestová, Steinbachová (Pekárková) a Chudá (Šebestová)

 

Zápas s tradičním extraligovým soupeřem začal ve velmi ostrém tempu, kdy jsme už po dvaceti minutách lovili míček ze sítě. Odpověď sice přišla už po čtyřech vteřinách po rychlé akci po buly z hokejky týmové novicky Elišky Trojánkové, avšak soupeř takřka okamžitě odpověděl a po 37 vteřinách (!!) svítilo na světelné tabuli skóre 1:2. Fanoušky Tigers sice znovu rychle uklidnila Vendula Beránková, avšak o pár vteřin později trefené břevno naší branky předznamenalo velmi dramatický průběh. Po divokém úvodu a necelých dvou minutách byl tedy sice stav srovnán na 2:2 a hra se mírně uklidnila, avšak šance měly oba týmy a naše hráčky prozatím nedokázaly potvrdit roli papírového favorita. Toto překvapení bylo navíc umocněno ve chvíli, kdy se ve 14. minutě dostaly Brňačky opět do vedení, což znamenalo, že pokud nechceme dopustit velké turnajové překvapení, bude nutno zařadit vyšší rychlostní stupeň…

 

A to se nakonec s blížícím se závěrem povedlo. Po úspěšně zvládnutém oslabení ze své tradiční pozice na brankovišti uklidila míček do sítě Kačka Kovaříková a o střídání později nás poprvé v zápase poslala do vedení Petra Šebestová! Tento stav už byl sice poněkud veselejší, soupeř ale stále hrozil a několikrát při nás značně stálo štěstí, jelikož naše branka byla rozezvučena ještě dvakrát v rychlém sledu po sobě. Definitivní klid přidaly svými góly dvě minuty před koncem Domča Steinbachová a Eliška Chudá, a ženy tak mohly po prvním dnu slavit 6 bodů s vidinou zítřejšího boje o 1. místo tabulky!

 

Juniorky – FinEst 1:3 (1:2, 0:1)

Gól: Šťástková

 

K úvodnímu zápasu se naše juniorky představily již po brzké osmé hodině ranní a diváci byli zvědavi, jak si s takovým časem úvodního buly naše mladé naděje poradí. I u tohoto týmu hájila od úvodních minut posila do brankoviště Kristýna Janglová a hned v prvních okamžicích to vypadalo vesele, když se po padesáti vteřinách prosadila Markéta Šťástková. Ovšem toto brzké vedení náš tým lehce ukolébalo a přišel lehký útlum z nastaveného tempa, který tým z břehů Baltu využil a po chybě v naší rozehrávce v páté minutě srovnal stav zápasu. A jelikož se podobná situace opakovala zanedlouho znovu, soupeř dokázal skóre prozatímně otočit.

 

Po poločasové přestávce jsme sice zvýšili aktivitu v útočném pásmu, avšak ačkoliv jsme soupeře dokázali dlouho držet na jeho polovině, soupeř velmi intenzivně bránil, nepouštěl nás do střel a naopak neustále hrozil z nebezpečných brejků, které ale pohlídala naše golmanka. Tlak z naší strany se sice stupňoval, kýžené střely, a tedy i góly, nepřicházely a soupeř naopak dvě minuty před koncem úspěšným brejkem zpečetil své vítězství a připsal si první tři body do tabulky.

 

Juniorky – Florbal Chomutov 1:3 (0:3, 1:0)

Gól: Havlíčková (Křečková)

 

V odpoledním utkání na naše juniorky čekal soupeř ze severu Čech, který se ve svém předchozím zápase na turnaji prezentoval velmi aktivním florbalem. To poznaly i naše hráčky, když se po rychlé útočné akci prosadil právě soupeř ze severu. Podobná situace so opakovala o dvě minuty později a černý úvod dokonal rychlý úprk chomutovského křídla po levém mantinelu. Po úvodních pěti minutách hry jsme si tedy prošly velkým probuzením a nesly jsme si do dalšího průběhu zápasu tříbrankové manko. Obraz hry se do konce prvního dějství postupně vyrovnával, snížení z naší strany jsme se ale prozatím nedočkali.

 

Druhá půle se nesla především ve znamení mnoha tvrdých soubojů, přičemž po jednom z nich se nám dostalo standardní situace takřka z velkého brankoviště, z níž vytěžila střelou k tyči snížení Barbora Havlíčková. Náš tým se sice dostával stále více do šancí a postupně získával herní převahu, této fázi ale dalo přítrž dvě vyloučení na obou stranách a následná hra 4:4, ve které hrály oba týmy značně opatrně a čekaly na brejkové situace. A jelikož žádná z dalších šancí gól nepřinesla, naše mladý tým si i z druhého zápasu úvodního dne bohužel odnesl porážku 1:3.

 

Reprezentace juniorek s bodem na kontě

Turnaje Czech Open se tradičně účastní i reprezentace juniorek, v níž naše barvy hájí letos jediná zástupkyně – Kateřina Vachudová, která v reprezentaci nastupuje na pozici obránkyně. V prvním zápase mladé naděje se lvíčkem na prsou hrály v dopoledním utkáním proti švédskému IBK Göteborg. Tento zápas se nesl především znamení velkého množství soubojů u mantinelů, šancí nebylo příliš mnoho, čemuž odpovídal i stav utkání, který skončil 1:1 a dělbou prvních bodů. Ve druhém zápasu na reprezentaci čekal pražský Chodov, který se sice prezentoval velmi tvrdou a důraznou hrou, díky které sice získával převahu. již ale nedokázal využít. To vyústilo v drama až do konečného hvizdu, kdy sice Chodov zvítězil těsným výsledkem 2:1, ale dlouho se musel strachovat o možnou dělbu bodů.

Diskuze k článku

Krátké zprávy

10.03.2020

Dnešní tréninky proběhnou jako obvykle. Stran víkendových zápasů / turnajů čekáme na stanovisko Českého florbalu.

04.03.2020

Formulář na přihlášení na letní turnaje najdete nyní v sekci klub/neligové turnaje. Prosíme o jeho vyplnění do 13.3. Děkujeme.

21.02.2020

Přihlášky na letní soustředění a další informace najdete v sekci klub/soustředění.

Květen 2020

 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
1. 1. SC TEMPISH Vítkovice 22 238:46 64
2. Fat Pipe Florbal Chodov 22 240:63 57
3. FBC ČPP OSTRAVA 22 200:106 55
4. Ivanti TIGERS Jižní Město 22 155:112 41
5. Florbal Židenice 22 132:116 37
6. Tatran Střešovice 22 141:109 36
7. FbŠ Bohemians 22 123:145 36
8. Panthers Praha 22 111:158 23
9. Bulldogs Brno 22 85:165 20
10. FBS Olomouc 22 66:176 15
11. FBK Jičín 22 69:159 12
12. FBC Liberec 22 54:259 0

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2020 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 255125
Posledních 30 dnů: 1626 | Posledních 7 dnů: 477 | Poslední den: 21

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Top hotel Head Drinks Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Sklub.cz
Akce
Superfinale
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom