:
od 10:10

FBC Kutná Hora

PRAGUE GAMES 2019 - Skvělé výsledky, týmovost a zkušenosti!

Za sebou máme skončený mládežnický turnaj Prague Games, a protože se nám během turnaje nepodařilo zprostředkovat Vám mimo klubové sociální sítě tradiční denní souhrny, přinášíme shrnutí tradičního letního turnaje alespoň ve zpětném ohlédnutí.

G12

Naše nejmladší Tygřice čekala po švédském bronzovém Gothia Cupu a červnovém Hummelu další výzva na velkém „pětkovém“ hřišti a ve skupině je čekaly střety se švýcarským Zugem United, slovenskou Nemšovou a čekal na ně i soupeř z Jižního Města – Chodov.

V prvním zápase byla znát určitá nerozehranost a bylo potřeba se na velkém hřišti rozkoukat, čehož švýcarský soupeř využil a na úvod turnaje nám nadělil porážku 0:5. Do zápasu ala BITVA O JIŽNÍ MĚSTO jsme již ale vstoupili mnohem odhodlanější a brzo se dostali do dvoubrankového vedení. Po výpadku ve druhém poločase ale soupeř své manko stáhl a druhý středeční zápas skončil remízou 3:3. Čtvrteční skupinový duel v halovém komplexu Hamr probíhal v duchu federální bitvy s ambiciózní Nemšovou a jeho úvod pro nás byl rychlým probuzením, jelikož po třech minutách náš tým prohrával o tři branky, ačkoliv na hřišti probíhala velmi vyrovnaná partie, soupeř byl ale značně efektivnější v zakončení. Třetí gól byl velkým spouštěčem naší stíhací jízdy, které okořenily dva góly po krásných akcích, a nechybělo mnoho, aby se body se zápasu dělily. Díky lepšímu skóre jsme ale do play off postupovali s jedním bodem na kontě.

Do čtvrtfinále nám z druhé skupiny přišel švýcarský Zurich United, přičemž střetnutí s tímto soupeřem bylo od prvních vteřin ve velmi dobrém tempu s mnoha šancemi na obou stranách. Z dvoubrankového vedení se sice po deseti minutách hry radovaly Švýcarky, přičemž do konce první poloviny bylo ještě skóre z obou stran jednou upraveno. Za stavu jedna 1:4 jsme ale opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a dvěma „slepenými“ góly jsme snížily na rozdíl jediné branky a i nadále byli aktivnějším týmem na hřišti. Na kolena nás ale srazil gól tři minuty před konce, který zhasl naše naděje na semifinále hlavní části turnaje.

I nadále jsme ale postupovali v turnajovém B pavouku, v jehož semifinálové části jsme opět narazily na chodovské rivalky a bylo jasné, že tentokrát bude jen jeden tým spokojený. Od začátku utkání jsme na chodovské lvice velmi tlačili a kýžený výsledek se dostavil po sedmi minutách hry, přičemž do konce první poloviny jsme především díky tlaku před brankou a vyhranými osobními souboji vstřelili další tři branky. Do druhé poloviny jsme tedy vstoupili s relativně komfortním náskokem, ale chtěli jsme udržet nastolené tempo. To sice mírně zpomalilo, ale i tak jsme do sítě soupeře ještě třikrát dostali balónek, přičemž se sice i soupeř osmělil ke střílení branek, ale to nic neměnilo na faktu, že nás vítězství 6:2 posunulo do B FINÁLE!

To na nás čekal z relativně netradičním soupeřem, kterým byl ukrajinský tým Yantar. Naše mladé naděje si ale šly tvrdě za svým cílem, svého soupeře z východu takřka k ničemu nepustily, na vinohradské hale si otevřely střelnici a po vítězství 8:0 se dočkaly zaslouženého vítězství v B části play off! Naše holky byly zápas od zápasu lepší a velmi rychle se učily základy „velkého florbalu“, se kterým se během sezóny potkají jen zřídka J

G14

Značně omlazený tým starších žákyň okysličený mnoha posilami do příští sezóny se rovněž v úvodu turnaje střetl se švýcarským Zugem a po aktivním vstupu do utkání i jako první otevřel gólový účet zápasu. Naše hráčky se i nadále držely na polovině soupeře, ten byl ale velmi efektivní v zakončení a po dvou brejkových situacích, které byly v obou případech zakončeny nechytatelnou střelou do šibenice, byly v poločase šťastnější soupeřky, který navíc po přestávce ještě zvýšily. Závěrečné minuty byly sice ve znamení velkého tlaku z naší strany, skóre jsme ale změnili pouze jednou a turnaj pro nás tedy začal porážkou. Druh utkání nás čekalo s ex-extraligovou Slávií Plzeň, do něhož jsme i tentokrát vstoupili aktivněji a po pěti minutách jsme se mohli radovat z dvoubrankového vedení. Do konce poločasu sice soupeř ze západu v přesilovce skóroval, ale ve druhém poločase otěže hry opět převzal náš tým. Stále jsme hýřily velkou aktivitou při hře na balonku, což přineslo ovoce v podobě dalších dvou branek, díky kterým zkompletovala hattrick naše posila Nela Bretschneiderová, což nám přineslo první tři body do turnajové tabulky.

Čtvrteční utkání se švédským Täby nás zastihlo ve skvělé ranní dopolední formě, kdy jsme opět byly mnohem aktivnější něž soupeřky ze severu, tentokrát se nám ale tlak nedařilo přetavit v branky. Tuto kletbu jsme prolomily až s úvodními vteřinami druhé půle po výborné kombinaci středem hřiště, po níž následovaly další branky skupinu tedy G14ky zakončily tříbodovým ziskem. Večerní play off pro nás odstartovalo v hale na ČVUT se soupeřem z předměstí švédského Göteborgu Landvetter Wings, se kterým jsme se střetli již v rámci přátelského utkání před lednovým turnajem Gothia Cup. Branky se nám tentokrát dařilo střílet již od úvodních minut – do poločasu se nám povedlo dvakrát zavěsit a cesta do další části turnaje se pomalu otvírala. Využitá přesilovka z předposlední minuty zápasu spolu s následně dalším vstřeleným gólem tedy otevřely cestu do turnajového osmifinále.

V boji o top šestnáctku turnaje nás opěr čekal švýcarský Zug (tentokrát ale jiné mužstvo). Zápas začal ve velmi ostrém tempu s mnoha šancemi, které ale skvěle kryly golmanky na obou stranách. Z vedení se sice po pěti minutách hry radoval soupeř, nám se ale do poločasové sirény povedlo stav srovnat díky brance po úspěšném napadání švýcarské rozehrávky. Do druhé poloviny sice opět vstoupil aktivněji tým ze země hor, hodinek a čokolády, stav byl ale i nadále vyrovnaný, pouze se pět minut před koncem hrací doby na každé straně zvýšilo o jeden gól – 2:2. Schylovalo se tedy k závěrečnému dramatu, ve kterém jsme bohužel během minuty lovili dvakrát balónek ze sítě, na což jsme již neodkázali odpovědět. Tento tým se ale po celý turnaj mohl pyšnit velkou herní aktivitou a podané výkony jsou do nové sezóny rozhodně příslibem.

G16

I naše třetí kategorie zahájila pouť letním turnajem proti týmu největší švýcarské výpravy. Od prvních minut se míček přeléval z jedné strany na druhou, jedna šance střídala druhou, avšak oba týmy ukázkově spalovaly šance a především se hned od prvních vteřin vyznamenávaly obě golmanky. Celý zápas se odehrával ve velmi vysokém tempu, žádná z šancí ale i přes několik zásahů brankové konstrukce na obou stranách neskončila gólem, a zápas tedy skončil překvapivou fotbalovou bezbrankovou remízou. Ve druhém zápase na nás čekala švédská Vinga FBC, ve kterém jsme hned po dvou minutách otevřely skóre střelou z výběhu, po němž následoval náš velký tlak před švédskou brankou, který jsme korunovali brankou, jež byla vstřelena ukázkově tečí naší hrotové hráčky. Gólový pytel se definitivně roztrhl ve druhé polovině zápasu, především po vstřelení tří branek během 125 vteřin. Celkově jsme branek vstřelili osm, zatímco v naší síti skončil balónek pouze jednou a první tři body byly naše!

Závěrečný zápas skupiny nás čekal proti výběru Německa, který disponoval velmi kvalitními ofenzivou. Tu se nám v úvodu zápasu dařilo eliminovat a zároveň jsme byli velmi gólově produktivní – během šesti minut se nám povedlo vstřelit šest branek (z toho tři za 40 vteřin) a zápas se zdál rozhodnutý. Šestigolový polštář nás ale evidentně upokojil, a naše hra se dostala do určité křeče a brankostroj se nám zadrhl. Hra se tedy sice vyrovnala, na výsledku a čistém kontu našich brankářek se ale už nic nezměnilo, avšak do play off jsme díky horšímu skóre postupovali „až“ z 2. místa, v jehož předkole na nás čekal švýcarský Zurich. Do předkola jsme vstoupili velmi odhodlaně s jednoznačným cílem postoupit a už po třech minutách jsme otevřeli skóre. Následně jsme si i nadále vytvářeli další šance, které se nám ale nedařilo proměňovat a naše střely končily mimo branku soupeře. Hráčky ze země helvetského kříže jsme takřka do ničeho nepouštěly a míček neustále držely na svých hokejkách, s přibývajícím časem ale bylo znát, že i přes nespočet šancí nám jeden gól nemusí stačit. Trest za neproduktivitu přišel dvě minuty před sirénou, kdy soupeř využil nedorozumění v naší rozehrávce a skóre srovnal. Jednalo se sice o šok, který ale rozptýlila střela takřka z nulového úhlu, která rozvlnila nejen síť, ale i definitivně rozrazila cestu do play off!

Čtvrteční pozdní večer nás čekal ve znamení boje o osmifinále a do cesty se nám postavil švédský velkoklub Warberg. Jelikož oba týmy disponovaly mohutnou podporou fanoušků, odehrával se zápas ve skvělé atmosféře a od úvodního hvizdu i ve velmi vysokém tempu, jelikož oběma týmům bylo jasné, že prohra znamená konec v turnaji. Gólový účet tohoto matche otevřely po střele obránkyně Švédky, avšak dvě minuty na to vyslala naše útočnice nechytatelnou střelu nad rameno golmanky  a začínalo se nanovo. Takový vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby, což neznamenalo nic malého, než rozhodnutí v samostatných nájezdech. Rozhodovalo se až ve čtvrté sérii, v nichž svůj druhý nájezd proměnila (stejně jako ten první) posila z Nového Strašecí Veronika Křečková a mohli jsme pokračovat do osmifinále.

Páteční ranní osmifinále nás opět čekalo v duchu severského duelu, tentokrát s týmem Sandvikens, který po chybě našich obránkyň otevřel skóre již po dvou minutách. Náš výkon byl tentokrát mnohem opatrnější než v předchozích duelech a ostré napadání Švédek nám dělalo mnoho problémů. Zápas byl dlouho plný soubojů s nemnoha pohlednými florbalovými akcemi a jednalo se spíše o boj plný soubojů než o dorostenecký florbal. Zlepšení přišlo až ve druhém poločase, kdy jsme se konečně začali dostávat do vyložených šancí, a kýžené vyrovnání přišlo sedm minut před koncem po seběhnutí na přihrávku zpoza soupeřovy branky. Ačkoliv v poslední minutě na obou stranách zazvonila tyč, nastal stejný scénář jako předchozí večer – po první sérii jsme sice ztrácely, v té druhé ale přišlo vyrovnání a i tentokrát se štěstí překlopilo na českou stranu a postup do čtvrtfinále tentokrát trefila turnajová kapitánka Michaela Poláčková. V boji postup do semifinále nás nečekal nikdo jiný, než velmi známý soupeř z ligy – Bohemians. I tentokrát nám vstup do utkání nevyšel a soupeř nás ze začátku předčil aktivitou, technikou i důrazem. A především důraz se stal faktorem, jež zápas rozhodl. Dva slepené góly na přelomu 17. minuty, které plynuly z brejků soupeře, jen podtrhly náš nepovedený poločas, na jehož konci jsme skóre alespoň snížily. Ve druhém poločase se sice hra vyrovnávala, góly z našich hokejek ale stále nepřicházely, ačkoliv byl náš výkon stále lepší. Stav zápasu nakonec skončil prohrou 2:4 a postupem pro soupeře z Děkanky, je zde ale nutné ocenit výbornou týmovost a pozitivní energií čpící z hráček tohoto týmu.

G18

Náš nejstarší tým odehrál celou svou skupinu již ve středu v tatranské Stodole a nutno říct, že minimálně v prvních dvou zápasech jsme primárně zlepšovali práci v ofenzivě – zápas s finskými Power Girls i s budoucími ligovými soupeřkami z Jablonného nad Orlicí se primárně nesl ve znamení dobývání branky soupeře, přičemž většina branek padala po krásných akcích, často zakončovanými až do prázdné brány. V obou zápasech navíc naše nová brankářka Kristýna Janglová udržela čisté konto, což jen korunovalo dobrý dojem z těchto zápasů.

Základní skupinu turnaje jsme uzavřely, již trochu „tradičně“, proti švýcarskému Zugu United. Již po dvaceti vteřinách jsme sice vedli o dvě branky a po pěti minutách byl už stav 3:0 a opět to vypadalo na brankový kolotoč. Ten ale nenastal, soupeř naopak zanedlouho snížil a rozehrál s námi vyrovnaný boj, který ve druhém poločase občas vystupňoval i do mírného tlaku, jež deset minut před koncem okořenil snížením na rozdíl jediné branky. Nic víc už se ale v zápase nestalo a G18ky postupovaly do play off bez ztráty kytičky.

Turnajové 1/16 finále nás čekalo v největší turnajové hale Podvinný mlýn proti Olomouci. Začátek zápasu byl z naší strany mírně ospalý a první poločas jsme odehrály v úsporném režimu, přičemž jsme si i tak vypracovali dvoubrankové vedení. O přestávce ale přišlo probuzení a ve druhé půli jsme již podávali náš standardní výkon (nejen) z bojů ze skupiny a šest branek v období deseti minut nám zajistilo poklidný postup do osmifinále, ve kterém nás čekal náš tradiční soupeř z vrcholných bojů posledních let – Vítkovice! Tradiční soupeři se utkaly ve velmi bojovné atmosféře s vidinou odklizení silného soupeře z cesty a po deseti minutách jsme se mohli radovat z úvodní branky. To ale netrvalo dlouho, protože hráčky v modrém za minutu a půl srovnaly skóre a i v této kategorii se schylovalo k velkému dramatu. To nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých jsme bohužel neměli štěstí a do čtvrtfinále jsme museli pustit vítkovické soupeřky…

Sice se nám nepodařilo vyrovnat loňský skvělý výsledek, turnaj ale nám ale i přesto přinesl mnoho výborných výsledků i podnětů ke zlepšování a především mnoho zážitků, které máme spojené s tímto tradičním červencovým turnajem. Všem rodičům napříč kategoriemi děkujeme za skvělou a velmi hlasitou podporu!