Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 28.04.2019

SH Porg 

BLACK ANGELS

BLACK ANGELS

0:1

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 28.09.2019

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 11:15

BLACK ANGELS

BLACK ANGELS

Starší žákyně jsou bronzové

Starší žákyně se už po třetí zúčastnily Neoficiálního MČR. Na turnaji se sešlo celkem 10 týmů z Čech a Moravy a už od prvního zápasu bylo jasné, že turnaj bude velmi náročný a nabídne zajímavá utkání.

Cesta za bronzovou medailí pro naše stržky začala v pátek zápasem proti tradičnímu rivalovi FBŠ Bohemians. Na úvod turnaje hned ty nejtěžší soupeřky a pozdější vítězky turnaje. Zápas byl od začátku ve velkém tempu a nasazení, naštěstí první branku vstřelily naše stržky. Další vývoj utkání, už pro nás tak dobrý nebyl. Hráčky Bohemians vyrovnaly během 20 vteřin a do konce zápasu nás přehrávaly. Remízu nám zachránil skvělý výkon Šárky v brance.

Do druhého zápasu byl úkol jasný, vlítnout na soupeřky a nepustit je do hry. To se úplně bohužel nepodařilo. Vynikající nasazení, všechny hráčky makaly, snažily se soupeře přehrávat, a i přehrávaly, ale chyběla nejdůležitější věc. Střelba. Za celou hrací dobu holky vystřelily snad jen dvakrát. Olomoucké florbalistky trestaly naše chyby v obraně a tak se radovaly z výhry 3:2.

V sobotu ráno se Tygřice utkaly se Znojmem. Zápas byl skvělý. Hráčky plnily taktické pokyny, rychle přecházely do útoku, dobře se vracely do obrany, byly důrazné, hrály perfektně tělem a hlavně výrazně zlepšily střelbu a přidaly v pohybu.  Znojmo stržky smetly 8:0 a v klidu si mohly odpočinout na poslední zápas skupiny s Vysokým Mýtem.  Mýto bylo jednoznačně nejslabší soupeř ze skupiny, takže holky většinu času strávily na polovině soupeře a vyhrály celkem snadno 7:1.

Třetí místo ve skupině a vyrovnanost skupiny A nám do čtvrtfinále přisoudily Tatran Střešovice. Zápas byl plný emocí a vypjatých situací. Tatranky hrály velice dobře a byly pro nás těžkými a vyrovnanými soupeřkami. Velký hlad po úspěchu, odhodlání porazit soupeřky a zahrát si o medaili, parádní týmový výkon celé střídačky, vzájemná podpora hráček, to vše vyústilo ve vítězství 4:2, které pečetila Evka do prázdné branky Tatranu.

Neděle, medailový den, začala pro stržky semifinálovým soubojem s Bohemians. Do tohoto zápasu se stržkám nepodařilo přenést výkon ze čtvrtfinále. Trápil je opět nedostatek střeleckých pokusů a neefektivní pohyb po hřišti. Pokaždé, když se jim podařilo vstřelit těžce vydřenou branku, Bohemians rychle odpověděli jedním nebo dvěma góly. Od začátku Tygřice tahaly za kratší konec a dotahovaly soupeřky. Snahu vyrovnat utkání brzdila také nepochopitelná vyloučení našich hráček (kromě jednoho za špatné střídání). Nicméně, soupeřky byly lepší a zaslouženě postoupily do finále. Výsledek utkání Tigers – Bohemians 3:5.

Zápas o bronzové medaile, zápas dvou zklamaných semifinalistů, ale pořád bylo o co hrát! První třetina začala v unaveném tempu, ale bylo vidět, že oba týmy chtějí tu medaili urvat. Šance byly na obou stranách, nicméně brankový účet otevřely naše stržky, 1:0. Do druhé třetiny vstupovaly Tygřice s tím, že vystupňují tempo, budou více střílet na branku a soupeřky zničí. Bohužel po nedůrazu v obraně inkasovaly branku. Po tom, co Aligatorky na začátku druhé třetiny vyrovnaly na 1:1, začaly dobře bránit a Tygřice nedokázaly najít žádný recept na to jak dostat míček do branky ačkoliv se snažily, co to šlo. Bojovaly, střílely, tlačily soupeřky, ale netrefovaly branku, nebo jejich střely končily v bloku bránících Aligatorek. Utkání dospělo za stavu 1:1 do samostatných nájezdů. Tohle nebyl úplně nejlepší scénář.

Ale hurááááá!!! Všech pět našich nájezdových střelkyň skórovalo a Šárka chytila jeden nájezd soupeřek!!! Po našem posledním nájezdu vypukla bronzová radost.

Turnaj tak pro nás skončil úspěšně! J

Děkujeme trenérům za jejich práci, všem rodičům a fanouškům za podporu na tomto turnaji i v celé sezoně a těšíme se na další úspěchy, které si užijeme spolu s Vámi.

Fotky ze zápasů si můžete prohlídnout na fejsbukových stránkách turnaje:

https://www.facebook.com/pg/MCRZAKYN/photos/?ref=page_internal

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

03.09.2019

Tento týden proběhne i čtvrteční trénink elévek a elévů ve Sportovní hale Jižní Město od 16:00 h. Děkujeme za pochopení.

26.08.2019

Tréninky v nové sezóně začínají v úterý 3.9. těšíme na všechny. Více info v Klub/Tréninky

16.06.2019

Informace k turnaji Prague Games a Hummel Open Game najdete v sekci klub/turnaje. Připomínáme rovněž, že v úterý 18.6. proběhne na Hrabákové poslední letošní trénink!

Jsme na facebooku

© 2019 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 226535
Posledních 30 dnů: 3192 | Posledních 7 dnů: 1018 | Poslední den: 184

Generální sponzor
Ivanti
Akce
Euro Floorball Tour 2019
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom