Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 10.08.2019

SH Jižní Město 

Pixbo Wallenstam IBK

Pixbo Wallenstam IBK

8:1

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 14.09.2019

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 00:00

Tatran Střešovice

Tatran Střešovice

Denisa Billá: Za každou plackou je něco výjimečného!

Denisa Billá je bezesporu jednou z největších legend českého ženského florbalu, pokud není tou úplně největší. Během své dlouholeté kariéry překonala řadu zdravotních problémů a získala mnoho medailí a ocenění. Kromě úplných florbalových začátků a jednoho zahraničního angažmá byla její kariéra spjatá s týmy, které vedlo duo Markéta Šteglová – Karolína Šatalíková, takže nyní ve 33 letech vyzkouší přestupem do Tatranu něco úplně nového. Její stopa v Tigers bude navždy nesmazatelná a proto jsme Denisu požádali o pár odpovědí.

Téměř po celou tvou hráčskou kariéru jsi působila v Tigers nebo předchůdcích Tigers, jsi jednoznačnou ikonou klubu a teď odcházíš. Co tě k takovému rozhodnutí vedlo? Jaká byla tvá poslední sezóna v týmu?

V klubu jsem strávila dlouhých a nezapomenutelných 17 let (s roční pauzou způsobenou sezónou ve Finsku), díky nimž jsem mohla florbalově růst jako hráčka a úspěšně fungovat i v reprezentaci, za což budu klubu vždycky vděčná. Ale poslední dvě sezony jsem cítila, že potřebuji změnu, a tak jsem došla k závěru, že zkusím získat nový florbalový impuls.

Po konci sezóny bývají pohovory s trenéry k nové sezóně. Měla si s nimi pohovor a jak vypadal?

Ano, i letos proběhly pohovory. Já jsem jich měla hned několik. Vlastně by se dalo říci, že jsem měla pohovor s každým trenérem i s vedením klubu, kde jsme společně řešili, co se v sezóně podařilo a co ne. Letos jsem navíc řešila i svou budoucnost v klubu pro příští sezónu. 

Jaké to pro tebe bylo rozhodování? Proč sis vybrala Tatran?

Rozhodnutí odejít nebylo vůbec jednoduché. Hodně jsem nad tím přemýšlela a bylo to zatím jedno z mých nejtěžších rozhodnutí. Přeci jen díky tomuto klubu a jeho vedení jsem měla tak pestrou a bohatou kariéru. Na to se nedá jen tak zapomenout, když jsem zde strávila vlastně půl života. Pro Tatran jsem se rozhodla z více důvodů. Jedním z nich je to, že jsem tam vyrostla, a tak nějak začala s velkým florbalem. Dalším důvodem je i to, že je mi sympatický herní projev týmu. Je to mladý tým, který očividně chce něčeho dosáhnout a myslím si, že mu svými zkušenostmi mohu něco předat. 

S klubem si toho zažila hodně, vyhrála, co se dalo. Jaká je tvá nejcennější vzpomínka?

Během těch let pod Markétou Šteglovou, Karol Šatalíkovou a Danem Hejretem jsem získala mnoho medailí, například těch zmíněných 8 ženských titulů, 2 bronzové na Poháru mistrů, ale také bronzovou na mistrovství světa 2011. Jsem jim za to moc vděčná, že ze mě vychovali tak úspěšnou sportovkyni. Nikdy jim za to asi nedokážu dostatečně poděkovat. Je strašně těžké vybrat jednu vzpomínku. Šestnáct let je opravdu dlouhá doba a za každou plackou je něco výjimečného. Nerada bych vybrala jen jednu jedinou.

Co ti bude nejvíce chybět? 

Bude mi toho chybět dost, ale nejvíce asi Daniel Hejret, nejen jako kondiční trenér, ale zejména jako důležitý člověk v mém životě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

 

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

16.06.2019

Informace k turnaji Prague Games a Hummel Open Game najdete v sekci klub/turnaje. Připomínáme rovněž, že v úterý 18.6. proběhne na Hrabákové poslední letošní trénink!

06.06.2019

Vzhledem k dnešnímu očekávanému dešti přesouváme trénink elévů/elévek a mladších žáků/žákyň do tělocvičny vedle haly od 15:30h. Bez hokejek. Ostatní kategorie dle pokynů svých trenérů. Děkujeme!

28.05.2019

Vzhledem k nepříznivému počasí jsme bohužel nuceni zrušit dnešní trénink (úterý 28.5.). Těšíme se na viděnou ve čtvrtek!

Jsme na facebooku

© 2019 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 223343
Posledních 30 dnů: 2131 | Posledních 7 dnů: 822 | Poslední den: 91

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Prague Games Czech Open Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom