5 : 4

(4:1,1:1,0:2)

Panthers Praha

Výjezdní utkání v Milevsku-těsně pro Tygřice

Druhé utkání čtvrtfinále play off jsme pořádali v naší oblíbené destinaci pro výjezdní utkání, a to v hale klubu FBC Došwich Milevsko. Do začátku utkání jsme vstoupili opět aktivně, ale i přes závary a slibné šance to byl právě soupeř, který otevřel skóre zápasu. Ve 4. minutě využila nedůraz naší obrany u mantinelu Nováková a přesnou nahrávkou našla dobře nabíhající Miklíkovou a ta střelou pod víko poslala Pantherky do vedení 1:0. Diváci v hale na vyrovnání nemuseli čekat dlouho. V 6. minutě rozhodčí poměrně přísně vyloučili za vysokou hůl Vranovou a následně z dobře zahrané přesilové hry srovnala nekompromisní střelou k tyči Košturiaková. Pozorná Christianová několikrát podržela svůj tým a ve formě hrající Kleinová obrátila stav skóre pro domácí tygřice. Ukázkový a typický výběh se zakončením na 3:1 předvedla výborně hrající Pilíková, která ještě za dalších 30 sekund přidala poslední gól první třetiny. Do šatny jsme šli s dobrým pocitem za stavu 4:1.

Sérii nepřesností a zahozených šancí na obou stranách prolomila až v 26. minutě Slaná s Lochmanovou, kdy jejich pressing zafungoval a společně se radovaly z gólu na 2:4. Pak se ale dostala ke slovu rychlonožka Kubišová a několikrát pomotala hostující obranu. Její aktivita byla odměněna hezkou individuální akcí, při které sama zvýšila na 5:2 pro svůj tým. To asi ještě nevěděla, jak moc bude její gól důležitý.

V třetí třetině jsme totiž zbytečně zpanikařili, udělali pár individuálních chyb a pustili Pantherky zpět do hry. Po gólu Slané a táhlé střely Zittové to bylo 5 minut před koncem rázem o jednu branku a bylo zaděláno na drama. Těsné vítězství jsme však vybojovali a pojistili si vedení v sérii 2:0. Děkujeme skvělým divákům a všem organizátorům za zajímavý zápas, a v Milevsku zase někdy příště J

Komentář trenéra hostů: Děkujeme soupeřkám za hru a pořadatelskému týmu za výbornou organizaci. Díky také divákům za pěknou kulisu.

Komentář domácích Karolína Šatalíková: Dneska jsme se ke konci trochu zapotili, musíme hrát naplno celý zápas. Doufáme, že už se konečně všechny hráčky uzdraví a budeme se těšit na další zápasy. Děkujeme soupeřkám za hru, divákům za bezvadnou kulisu a pořadatelům za tradičně skvělou organizaci!