(3:1,2:2,3:0)

FbŠ Bohemians

Ženy ovládly televizní zápas s Bohemians

Ženy ovládly televizní zápas s Bohemians

V netradičním duchu se neslo pondělní derby s Bohemians. Ženy Tigers před televizními kamerami porazily svého soupeře 8:3 a po 12. kole ztrácí z 2. místa dva body na vedoucí Chodov.

Už od začátku zápasu bylo patrné, jakou taktiku oba týmy budou praktikovat. Zatímco domácí nastoupily aktivně, Bohemians čekaly v obraném bloku a spoléhaly na dobře připravenou Kreinsingerovou v brance. Hned ve 2. minutě byla ve výborné střelecké pozici Surá, ale její střela byla zblokována. V čase 3:44 ale už obrana hostů neuhlídala Pilíkovou, ta našla Áďu Polívkovou, pro kterou již nebyl problém otevřít skóre. O 17 vteřin později na brankovišti skvěle pracovala Niky Hermannová a bylo to 2:0. Hosté se do mnoha šancí nedostávaly, avšak po zaváhání obrany překonala bezmocnou Christianovou Zlámalová a zakončila tak divokou tříminutovku. Tím se skóre na deset minut zastavilo i přes několik šancí na straně domácích. Až v 18. Minutě se prosadila Surá a uzavřela tak první třetinu – 3:1 pro Tigers.

Jestliže do úvodní části vstoupily holky dobře, začátek druhé třetiny se povedl hostujícím hráčkám. Nejprve se prosadila často zakončující Slavíková, následně šťastnou trefou Reichlová a brankářka Christianová jen kroutila hlavou. Následně svojí nejnebezpečnější šanci neproměnila Poláková, která netrefila z dobré pozice prázdnou branku. Nepovedený úvod 2.třetiny domácích hráček završila vysoká hokejka v obličeji Denisy Billé, která nebyla potrestána. Poté již převzaly otěže opět hráčky Tigers a po několika pokusech prolomila střeleckou smůlu agilní Kubišová. Na konci třetiny ještě po zachyceném výhozu Kreisingerové vymetla pavouky v bližší tyčce Košturiaková a do šaten se šlo za stavu 5:3.

Hráčky Tigers si o přestávce vzaly ponaučení z předchozího vývoje a 3. třetinu začala svým sólem rychlonohá Pilíková – 6:3. V 51. Minutě se ještě dostala na středu hřiště do dobré pozice hostující Bočanová, ale po skvělém zákroku Christianové jen dokonaly zmar první lajny hostů v tomto zápase. V poslední desetiminutovce zápasu se ještě po dvou asistencích navrátivší se Bobotové podruhé v zápase prosadily Hermannová a Kubišová a upravily tak skóre na 8:3 pro Tigers.

Trenér hostů Tomáš Grigar pochválil své hráčky za nasazení, velkou oporou pak byla brankářka Kresingerová, díky které zápas neskončil větším rozdílem. Z domácích hráček byly vidět zejména Hermannová s Pilíkovou.

V následujících dnech čeká ženskou extraligu pauza, jelikož začátkem prosince startuje MS žen na Slovensku. Tigers se po reprezentační přestávce představí venku proti Panthers Praha, konkrétně 15. prosince.

Komentář trenéra hostí Tomáše Grigara: Z naší strany dobře odmakaný zápas, kde Tigers trestaly každou naší chybu. Mrzí nás neproměněné šance především ve druhé třetině, kde jsme mohli vstřelit několik branek navíc. Gratulujeme soupeři a věříme, že minimálně takto budeme hrát v každém utkání.

Komentář trenéra domácích Karolíny Šatalíkové: S výkonem jsme celkem spokojeni, holky hrály, co jsme po nich chtěli. Přestože jim v zápase chybělo povolení k napadání, tak to vydržely a celý zápas se držely taktiky. za to mají od nás pochvalu. Rezervy v herních činnostech nám zabránily vstřelit víc gólů. Soupeřkám děkujeme za zápas.