17 : 0

(7:0,4:0,6:0)

TJ Sokol Královské Vinohrady

Tygřice vítězně nad Sokolkama

Po reprezentační pauze čekalo tygřice 10. kolo soutěže a tým ze spodní části tabulky TJ Sokol Královské Vinohrady. Už od prvních minut byl zápas zcela v režii domácích, tribuny plné diváků tak nečekaly na první branku dlouho. Ve 3. minutě se o první gól zápasu po nahrávce Billé postarala Barbora Zabavská. Svůj první zářez v extralize také zaznamenal vrchní bavič v šatně, Alena Machačová. Po první třetině tak tygřice vedly už 7:0. V druhé části zápasu gólové hody pokračovaly. Ačkoliv se brankářka hostujících Vinohradů snažila vykrýt každé volné místo v bráně, domácí hráčky jí nedaly šanci. Před třetí třetinou tedy odcházíme do šatny za stavu 11:0. Poslední část zápasu nabídla i dvě přesilové hry, které se z poloviny povedlo proměnit. Díky skvělému výkonu vrchní nahrávačky Lucie Pilíkové si mohly připsat hattrick Polívková i Kubišová, která svým výkonem potvrdila dobrou formu před blížícím se MS a také si tím zajistila pozvánku na sushi od svého přítele. Tygřice si s chutí zastřílely a po výhře 17:0 si odnáší 3 body z tohoto utkání. Prokázaly také dobrou formu před pátečním jihoměstským derby a zároveň bojem o první místo tabulky.

Vyjádření as. trenéra hostí (P.Doubek): Ukázal se obrovský rozdíl v kvalitě obou týmů. Hráčky soupeře jsou v zakončení nesmlouvavé a trestají většinu chyb. Děkujeme soupeři za férové utkání.

Vyjádření trenérky domácích (K.Šatalíkové): Během utkání jsme se snažily udržet co nejvíce v tempu a tlačit se do zakončení. Jsme spokojeny jak s udrženou nulou, tak i s počtem vstřelených gólů. Co nám však trochu chybělo, byl větší pohyb. Děkujeme soupeři za utkání.