FBS Olomouc

4 : 14

(1:4,0:1,3:9)

Ivanti TIGERS zahájily sezónu výhrou nad Olomoucí

V Prvním kole extraligy nás čekal výjezd do olomoucké Čajkarény. Cílem naší cesty bylo vrátit se zpět domů s třemi body a dobrým pocitem ze hry.

Začátek první třetiny byl mírně opatrný až do sedmé minuty, kdy padl první gól jak zápasu, tak nové sezóny. Po pěkné individuální akci se trefila Šulanová. V této třetině padly ještě další čtyři branky, z toho tři do té olomoucké, když se dvakrát trefila Košturiaková a jednou Billá.

Druhá třetina byla největší slabinou naší hry. V domnění, že teď už půjde všechno samo, jsme přestaly hrát naši hru. Tato třetina byla plná vyloučení a nepřesností z obou stran. Padl jediný gól v přesilové hře a to zásluhou Billé.

Třetí třetina byla od té druhé k nepoznání.  Už po 43 vteřinách se poprvé v dresu Tigers prosadila Hanzlíková, která později zkompletovala hattrick. Dále se v přesilové hře trefila Zabavská, později zkompletovala hattrick Billá a taky Košturiaková. O další branky v této části se taky postaraly Polívková spolu s Pilíkovou. Gólový účet celého zápasu uzavřela svou premiérovou trefou za Tigers Hyršlová. Jediné negativum této třetiny byly 3 lacině obdržené branky.

Komentář trenéra hostí J.Jelínka: První třetina se nám celkem povedla. Ve druhé třetině jsme polevili, soupeř se dostal do hry a měl spoustu šancí. O druhé pauze jsme si demokraticky řekli, že máme přidat a třetí třetina od nás byla už v pořádku. Děkkujeme soupeři, který se celý zápas sanžil hrát aktivní florbal a chtěl bych pochválit soupeřovu gólmanku, která nám pochytala spousty šancí.

Komentář trenéra domácích: Vítáme novou sezonu zápasem s mistrem a výkonem, za který se nemusíme stydět. Ukázali jsme více herních tváří a především jsme dokázali, že jakmile se celý tým více pozná a sehraje, budeme nebezpeční a lepší než loni. Gratuluji soupeři k vítězství a přeji klidnou cestu do Prahy.