Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 08.03.2020

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

4:5
(2:0, 1:2, 1:3)

K1 Florbal Židenice

Florbal Židenice

Czech Open #2 – Dlouho pot a slzy, pozdě večer úleva a euforie

Po včerejších úspěších i neúspěších v základních skupinách přišel jejich závěr a s ním i rozuzlení, z jaké pozice se naše týmy probojují do play off. Den to byl dlouhý a v celém svém průběhu nám přinášel mnoho pocitů od velké radosti, přes vztek a frustrace až po oslavné úlevy. Jak to vypadalo detailněji?

 

 

 

 

 

Ženy A – Malmö FBC 3:3 (2:1, 1:2)

Góly: Řezáčová (Pálková), Kovaříková (Trojánková), Pekárková (Steinbachová)

 

Závěr skupinové fáze našeho A-týmu v elitní kategorii byl od prvních minut ve znamení mnoha útočných akcí na obou stranách. Bylo zřejmé, že vítěz tohoto zápasu si získané 3 body ponese i do osmifinálové skupiny. Oba týmy se tedy snažily využít secvičených herních kombinací. Skóre zápasu sice po důrazné hře otevřely švédské soupeřky, za necelou minutu ale na tuto trefu odpověděla Lucie Řezáčová a nedlouho po ní otočila stav zápasu další juniorská střelkyně Kačka Kovaříková a těsné vedení 2:1 jsme udrželi až do konce úvodního poločasu.

 

Do druhého dějství vstoupil aktivnější tým od Örresundského mostu a stále častěji se usazoval a dlouze kombinoval na naší polovině. Poctivou obranou se nám dlouho dařilo rozbíjet švédské útočné pokusy, 12 minut před koncem ale naše golmanka Martina Franková musela podruhé kapitulovat. Vyrovnaný stav předznamenal dramatický závěr, v němž jsme sice opět získali jednobrankovou výhodu po gólu Nikol Pekárkové, zápasu bylo ale předurčeno, aby výsledek kopíroval obraz hry během celého průběhu, a proto se nakonec Švédky dočkaly vyrovnání a oba týmy si tedy do osmifinálové skupiny „přepsaly“ 1 bod.

 

Ženy A – IBF Falun 1:4 (1:2, 0:2)

Gól: Machačová (Kovaříková)

 

Do tabulky osmifinálové skupiny jsme si tedy před jejím úvodním zápasem připsaly bod a bylo tedy nutné bodovat i s dalšími soupeři, abychom si mohli věřit na postup do sobotních bojů o medaile. Zápas se slavným švédským Falunem opět začal značně vysokým nasazením silného švédského soupeře, kterému jsme se ale dokázali rychle vyrovnat a obraz hry byl následně vyrovnaný. Po osmi minutách už se ale skóre měnilo, konkrétně na švédskou stranu po rychlé krosové akci a po třech minutách švédský soupeř své vedení navýšil. Na dvoubrankové manko jsme částečně reagovali změnou v rozehrávce, která začala být více přímočará, stále nám ale chyběla kýžená střelba a důraz před brankou soupeře. Ještě do konce 1. poločasu ale rozveselila diváky na Jižním Městě střela Áji Machačové z poloviny hřiště a bylo nutné dohánět „pouze“ jednogólovou ztrátu.

 

Ve druhé polovině byl obraz hry značně vyrovnaný, náš tým ale velmi pálily neproměněné šance, kterých bylo poměrně dost, často nám ale chyběl drobný krok, přesnost nebo kapka štěstí. V opačné pozici byl švédský soupeř, který měl sice méně vyložených gólových šancí, dvě největší ale přetavil v gól a rázem opět odskočil do výraznějšího vedení. Několik velmi dobrých zákroků navíc předvedla naše brankářka Lucie Špačková, zatímco na opačné straně hřiště chyběly ke vstřelení branky občas pouze milimetry. Právě takovou hru mohl divák vidět až do konce utkání a úvodní duel nadstavbové části tedy pro nás skončil porážkou 1:4.

 

Ženy A – Eräviikingit 3:3 (0:0, 3:3)

Góly: Řezáčová (Pálková), Šebestová (Pekárková), Steinbachová (Pekárková)

 

Ve večerním duelu na nás čekal finský gigant z Helsinek Eräviikingit a pro udržení naděje na postup bylo tentokrát už nutné neprodleně bodovat. Už po deseti vteřinách mohlo být veslo, když míček z hokejky jednoho z křídel projel skrz soupeřovo malé brankoviště a k doklepnutí balónku do branky chybělo jen několik centimetrů! Během první poloviny se činily především brankářky obou týmů, které ze svých kapsářů tahaly jeden fantastický zákrok za druhým, a především díky nim svítil na světelné tabuli v hale bezbrankový stav.

 

Ten minutu a půl po začátku druhé půle změnila střelou ze středu hřiště Lucie Řezáčová. Tento náskok ale za necelé tři minuty vymazalo jedno z finských křídel, jež se skvěle uvolnilo přes dvě hráčky a srovnalo stav posledního osmifinálového zápasu. Během 2. poločasu začali naši fanoušci Tygřice mohutně hnát za vítězstvím a odměna se brzo dostavila – během necelých dvou minut se střelou od mantinelu prosadila Petra Šebestová a následně překonala brankářku chytře zpoza branky Dominika Steinbachová.

 

Krátce po brance na 3:1 ale přišel zlomový moment tohoto již tak vyhroceného utkání

(k postupu musely nutně bodovat oba týmy). Ze srážky se soupeřkou si naše elitní útočnice Kačka Kovaříková odnesla necelých 6 minut před koncem utkání pětiminutové vyloučení, které soupeř dokázal bezchybně využít a během tří minut dokázal srovnat na 3:3! Tento stav pro nás původně znamenal značně hořký konev v turnaji a na našich hráčkách byla vidět obrovská míra smutku a frustrace. Zanedlouho ale turnajový software spočítal tabulku tří týmů, která nás usadila NA 2. MÍSTO OSMIFINÁLOVÉ SKUPINY, které nás posouvá do čtvrtfinále!!             

 

Juniorky – Husqvarna IK1

Góly: 2x Polívková (Baťková), Stůjová (Štástková), Křečková (Balejová),  

 

Ve včerejších duelech se juniorkám nedařilo, a proto byl dnes dopoledne proti švédské Huqvarně nejvyšší čas na reparát a bylo na místě se ptát, zda se nám povede z tohoto týmu udělat během zápasu nějakou ze zahradních potřeb, jež vyrábí stejnojmenná firma. Švédské soupeřky jsme od úvodních minut držely v tlaku a pouze občas měly možnost k lehkému útoku, které naše obrana snadno odvrátila a naše brankářka Anežka Bakočová byla v úvodu zápasu takřka bez práce. Gól krátce před poločasovou přestávku naše konto konečně připsala Karolína Stůjová a do druhé půle jsme mohli vstoupit s náskokem.

 

Hned v úvodu druhé půle se po samostatné akci prosadila zkušená Adéla Polívková a na švédských hokejkách už se míšek od té doby takřka neobjevoval. Naší jedinou výtkou pro nás byla občasně kostrbatá rozehrávka, soupeř ale našich občasných zaváhání nedokázal využít. Pět minut před závěrečnou sirénou navíc krásně utaženou střelou přidala obránkyně Veronika Křečková a krátce po ní díky důrazu před brankou přidala svou druhou branku v zápase i Áďa Polívková a výsledek 4:0 nás posouval do play off ze třetího místa ve skupině.

Juniorky – FbŠ Bohemians 2:6 (0:3, 2:3)

Gól: Stůjová (Šťástková), Kubíková (Špačková)

 

Velké derby s tradičním soupeřem z Děkanky na nás čekalo v 1. kole play off a od prvních vteřin slibovalo vyrovnanou a velmi vyhrocenou bitvu.  Hned úvodní minuty nabídly dramatické momenty, kdy jsme po odpískaném nájezdu a následném vyloučení proti našemu týmu rychle prohrávaly 0:2. Taková rychlá ztráta nás přiryla hustou psychickou dekou, což silně poznamenalo náš klid na hokejkách – nedokázali jsme se dostat do vyložené šance a soupeř bez problémů likvidoval jakoukoliv naši snahu o kombinaci a do konce poločasu zvýšil svůj náskok.

 

Podobný vývoj bohužel následoval i ve druhé polovině, během jejíž úvodních minut přidal soupeř další branky a náš výkon byl bohužel setrvale nejistý a nejistota na našich hokejkách přetrvávala. Šance našeho týmu nepřicházely, balónek nám neustále odskakoval a několik střel pohodlně končilo v rukách brankářky Klokanek. Skóre jsme dokázali korigovat až s blížícím se závěrem, kdy nejprve pohotovou střelou ze středu snížila Kája Stůjová a definitivní tečku za tímto zápasem udělala svou tečovanou střelou AdélaKubíková, což byla definitivní tečka této kruté porážky a působení našich juniorek v turnaji.

 

Mladé lvice z opravného pavouka do čtvrtfinále!

Ve druhém dni reprezentace juniorek sehrála tři zápasy a v každém z nich se jí podařilo bodovat – nejprve si připsaly bod za remízu 1:1 s mladým týmem švédské Umey a i tentokrát nebyly daleko od zisku tří bodů. Ze třetího místa ve skupině se musela přesunout do opravného pavouka, kde na ni čekal extraligoví Panthers Praha. V tomto zápase nasměrovaly mladé hráčky svůj tým k vítězství hned od prvních minut a spolehlivým výkonem došly k vítězství 4:1 a ve večerních hodinách se reprezentační celek střetl o návrat do pavouka s Tatranem Střešovice.

 

Zápas plný změn skóre byl velmi napínavý, reprezentace ale předvedla značně takticky zodpovědný výkon a nepříznivé skóre z 5. minuty se ji podařilo otočit. Druhý poločas byl navíc ukázkou takticky nespoutaného florbalu s dramatem až do závěrečných sekund, kdy na obou stranách zvonila branková konstrukce spolu s mnoha dalšími šancemi, i přesto si ale reprezentace došla pro vítězství 3:2 a zítra na ni čeká slavné Pixbo Wallenstam!  

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

10.03.2020

Dnešní tréninky proběhnou jako obvykle. Stran víkendových zápasů / turnajů čekáme na stanovisko Českého florbalu.

04.03.2020

Formulář na přihlášení na letní turnaje najdete nyní v sekci klub/neligové turnaje. Prosíme o jeho vyplnění do 13.3. Děkujeme.

21.02.2020

Přihlášky na letní soustředění a další informace najdete v sekci klub/soustředění.

Květen 2020

 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
1. 1. SC TEMPISH Vítkovice 22 238:46 64
2. Fat Pipe Florbal Chodov 22 240:63 57
3. FBC ČPP OSTRAVA 22 200:106 55
4. Ivanti TIGERS Jižní Město 22 155:112 41
5. Florbal Židenice 22 132:116 37
6. Tatran Střešovice 22 141:109 36
7. FbŠ Bohemians 22 123:145 36
8. Panthers Praha 22 111:158 23
9. Bulldogs Brno 22 85:165 20
10. FBS Olomouc 22 66:176 15
11. FBK Jičín 22 69:159 12
12. FBC Liberec 22 54:259 0

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2020 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 255125
Posledních 30 dnů: 1626 | Posledních 7 dnů: 477 | Poslední den: 21

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Top hotel Head Drinks Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Sklub.cz
Akce
Superfinale
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom