(3:1, 1:0, 2:3)

VŠO FLORBAL CHODOV

VŠO Florbal Chodov

První liga juniorek: Ve finále na sebe narazí Chodov a Tigers

Nejvyšší soutěž juniorek už zná složení své finálové série. V boji o zlato se utkají družstva z Jižního Města – Chodov a Ivanti Tigers.

Juniorky Tigers ve čtvrtfinále výsledkově nezaváhaly a vyřadily Florbalovou akademii MB 2–0.

V další fázi play-off se holky musely připravit na Vítkovice, které už z předkola postupovaly soutěží bez porážky.

Po prvních dvou zápasech byla série 1:1.

Tuto sobotu se odehrál třetí zápas této semifinálové série, který rozhodl o postupujícím týmu.

Před tímto zápasem děvčata absolvovala společný oběd s předzápasovou procházkou a fotbálkem.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu nervózní a tým byl pod tlakem soupeřek, který byl v 6. minutě zakončen nepovedenou střelou z dálky, která proskákala až za naši brankovou čáru. Od inkasovaného gólu se tým herně zvedl, vyrovnal hru a ve 14. minutě skórovala Lůca Řezáčová. První třetina nabídla hru v solidním nasazení a náš tým byl lehce lepší  a zaslouženě do konce této třetiny otočil stav utkání na svoji stranu - a opět se trefila Lůca Řezáčová.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení vyloučení na obou stranách a ve hře 4 na 4 po chybě Tigers vyrovnávají Vítkovice stav utkání na 2:2. Naše děvčata však hned odpověděla  dvěma góly a duo Petra Šebestová – Lůca Řezáčová  vrátilo vedení na stranu Tigers. V polovině utkání přichází drsný faul ze strany Vítkovic, který rozhodčí ohodnotili pětiminutovým trestem. Bohužel tuto možnost domácí hráčky úplně nezvládly a inkasují 3. gol z hole Míši Kubečkové. Pět minut před koncem třetiny na ukazateli svítí stav 4:3 pro domácí a hosté hrají v plném počtu. Před koncem druhé třetiny se po standardní situaci trefuje Kačka Vachudová a do šaten odcházíme s vedením 5:3.

Na začátku třetí třetiny jsou hosté aktivnější  a nebezpečnější, ale domácí tým pozorně brání. Stolek časoměřičů oznamuje, že zápas sleduje fantastických 204 diváků. Ve 45. minutě, po přečkání tlaku, se do brejku dostala Kristýna Andrlová, která chladnokrevně proměňuje a posílá domácí tým do velmi slibného vedení 6:3. Tento gól rozproudil emoce a hlavně tempo zápasu, hosté si berou time-out a nadechují se k závěrečnému náporu. Vítkovice hrají v šesti hráčkách a v čase 58:51 je stav 6:5 pro domácí a zápas silně graduje a holky neuvěřitelně zvládají nápor soupeřek za velké podpory  diváků. Ale v čase 59:49  je rozhodnuto! -  prázdnou branku hostí trefuje Eliška Chudá a posílá domácí tým do finále.

Klíčový třetí zápas  holky definitivně urvaly ve svůj prospěch  7:5, když čtyři body zaznamenala Lucie Řezáčová (3+1).

Diváci sledovali kvalitní zápas, který holky  zvládly dovést do vítězného konce a zaslouženě postoupily do finále ligy juniorek.

Finále první ligy juniorek Chodov–Tigers odstartuje v sobotu 13. dubna od 16:45 hodin v SH Jižní Město.

Druhý zápas série hrané na dvě vítězná utkání, se odehraje ve čtvrtek 18. dubna od 18:30 také na hale SH Jižní Město. Případný třetí zápas by byl odehrán v sobotu 20. dubna v 19:15.