:
od 10:10

FBC Kutná Hora

V Mladé Boleslavi hrály dorky za čtyři body po dvou otočených zápasech

V automobilovém městě načaly poslední třetinu základní části své soutěže. Oba zápasy měly jedno společné – hned v úvodních minutách jsme prohrávali 0:2 a museli stav zápasu dotahovat. Na podrobnější rozbor se podívejte níže.

Ivanti Tigers Jižní Město – FbŠ Bohemians 4:4 (0:2, 3:0, 1:2)

Góly: Břeská 2x (Poláčková, Balejová), Klecová (Halamová), Halamová (Klecová)

Kvůli ospalému začátku jsme poskytly soupeři dvoubrankový náskok, když jsme dvakrát podcenily situaci na vlastním brankovišti a po nedostatečném důrazu jsme dostali dva rychlé góly během úvodních minut. Ztrátu jsme naštěstí ve druhé třetině dotáhly díky trefám Andy Břeské a Kiki Klecové. Těsně před koncem druhé třetiny Andy Břeská přidala ještě jeden gól a do závěrečné periody jsme tak šly s jednobrankovým náskokem.

Na začátku poslední třetiny se soupeři podařilo vyrovnat, načež jsme si během půl minuty vzaly vedení zpět gólem Moniky Halamové. Čtyři minuty před koncem jsme si bohužel opět nepohlídaly předbrankový prostor a soupeři se podařilo vyrovnat na konečný stav 4:4. Zápas probíhal v tempu, a když jsme na ně trochu zatlačily, padaly z toho góly. Škoda, že jsme nedokázaly diktovat tempo hry po celou dobu zápasu.

Ivanti Tigers Jižní Město – Nové Strašecí 8:2 (1:2, 4:0, 4:0)

Góly: Břeská 4x (Špačková 4x), Peková (Balejová), Šárová (Balejová), Šťástková (Peková), Špačková (Břeská)

Jak se nám občas v zápasech stává, zaspali jsme první třetinu a toho soupeř využil a vstřelil nám dva góly. Ty opět (po kolikáté už v letošní sezóně??!) padly ze špatného vyhodnocení situace před brankou a následného nedůrazu. Stav se ale ještě minutu a půl před koncem první třetiny změnil a to díky snížení Terezy Pekové. Do druhé třetiny jsme ale už vstoupily s větším nasazením, postupně se nám začalo dařit kombinovat, takže po několika povedených akcích byl stav na konci druhé třetiny 5:2, když naše branky padly po povedených střelách či dorážkách Andy Břeské a Lucky Šárové. Po uplynutí první půl minuty z poslední třetiny nás čekalo oslabení, kterého ale soupeř nedokázal využít. Naopak i v něm se nám dařilo držet balónek a dokonce i ohrozit branku soupeře. Zápas dospěl do konečného stavu byl 8:2, když se z naší strany prosadily Markéta Šťástková, Bára Špačková a pro tento den mnohogólová Andy Břeská, které gratulujeme k hned šestibrankovému příspěvku J