BLACK ANGELS

:
od 09:00

Rok 2019 dorostenky otevřely ziskem 6 bodů!

Nový rok jsme zahájili ziskem bronzových medailí na švédském Gothia Cupu a na (takřka) vítězné vlně se naše hráčky vezou i dál, když v neděli po dvou skvělých zápasech vyloupily dorostenky pražskou Děkanku.

Ivanti Tigers Jižní Město – FA Mladá Boleslav 6:0 (1:0, 5:0, 0:0)

Góly: Poláčková 2x (Zlatníková), Paletářová, Balejová 2x (Poláčková), Klecová (Horáčková)

Do zápasu proti „Bolce“ jsme šly s tím, že chceme od první chvíle na hřišti dominovat a vyhrát. V úvodu utkání nám hodně dělala problém naše rozehrávka a soupeřova aktivita

v napadání. I přestože jsme v desáté minutě střelily první branku, o kterou se postarala Michaela Poláčková, tak jsme s výkonem v první třetině nebyly spokojeny. Do té druhé jsme vstoupily mnohem lépe a po dvou minutách bylo naše vedení už 3:0, o což se nejprve chytře zahranou standardkou postarala Barbora Paletářová a poté i Veronika Balejová.

Zahrály jsme si přesilovku, ve které se druhým gólem zápasu prosadila Veronika Balejová, kterou chvilku na to po pěkné akci přidala Míša Poláčková a i ona si tak na své konto mohla připsat druhou branku tohoto utkání. Dobře se nám povedlo odbránit i oslabení, naše hra se v průběhu třetiny zlepšovala a ještě jsme přidaly do sítě soupeře jeden gól, o který se postarala zastupující kapitánka Kiki Klecová. Třetí třetina byla sice lepší jak ta první, ale horší jak ta druhá. Ve třetí třetině jsme už sice žádný gól nepřidaly, všechny šance soupěře jsme naopak ubránily a ze zápasu odešly vítězně 6:0 a tímto se těšíme se na Ádi pečení za vychytané čisté konto.

Ivanti Tigers Jižní Město – Patnhers Praha 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: Stůjová (Klecová), Poláčková (Špačková), Balejová (Zlatníková), Halamová (Špačková), Šťástková

Hned na začátku zápasu, konkrétně ve 14. vteřině, jsme obdrželi gól po nedůrazu na středu hřiště. Ale Kája Stůjová po nahrávce Kiki Klecové hned střídání poté vstřelila gól a bylo srovnáno. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vše ale probíhalo bez vyloženě gólových šancí.  Až v 7. minutě jsme opět obdrželi gól a toto skóre zůstalo až do konce úvodní periody.

Po přestávkové poradě jsme hned ve 13. minutě opět srovnali – tentokrát se střelou pod ruku golmanky trefila Míša Poláčková. V této třetině jsme si zahráli i přesilovku, ve které se po akci na jeden dotek prosadila Veronika Balejová. Po chvíli nás ale potkalo i oslabení, které jsme ale zvládli bez sebemenší chyby, a druhá třetina tak skončila naším těsným vedením 3:2. I v úvodu závěrečné části jsme gólově udeřili, tentokrát táhlou střelou z hokejky Monči Halamové. Rozhodčí tento zápas hodně vylučovali, tentokrát proti našemu týmu nařídili nájezd, který hráčka Panthers proměnila. Vylučovalo se i na opačné straně hřiště, přesilovou hru jsme ale tentokrát nevyužili, avšak chvíli poté se trefila Marky Šťástková střelou z otočky. Nakonec jsme si zahráli i další přesilovku, kterou jsme opět nevyužili, i tak ale zápas skončil úspěšnou výhrou 5:3 a šest bodů mohlo přistát na našem bodovém kontu.