SH Jižní Město

:
od 11:15

Tigers in Sverige – Dost bylo čtvrtfinálových proher, slavíme dobu bronzovou!

Závěrečný souhrn naší švédské puti se bude týkat dvoudenního zápolení v play off, ve kterém jsme se v obou kategoriích dostali až mezi 4 nejlepší týmy turnaje! Zapomenut je tedy trojnásobný čtvrtfinálový neúspěch na letních Prague Games a slavíme nejúspěšnější Gothii v historii klubu!

G12

Mladší tým byl ten, který odstartoval svou pouť play off a jako první se proti němu postavil takřka domácí tým Partille IBS. Do zápasu jsme hned vtrhli s velkou energií a chutí bojovat se o postup a soupeř, stejně jako ve skupinovém zápase proti Linköpingu, se spoléhal spíše na brejky a nahazované balóny než na postupný útok typický pro švédské týmy. Brzo jsme se dočkali prvního gólu, který z výběhu vstřelila Magdalena Netrefová, kterou do přestávky doplnila Verča Dušovská. Do druhé půle jsme vstoupili s ještě vyšším nasazením a soupeře jsme takřka zamkli na jeho polovině. Po nádherné akci na tři doteky vstřelila svůj druhý gól Majda Netrefová a stav už začal vypadat zajímavě. Tempo zápasu sice mírně zpomalilo, po gólu z dorážky Ádi Kuruczové sice snížil, ale definitivní postupovou tečku vstřelila svým prvním gólem v turnaji Adélka Černá a naše cesta za medailí mohla pokračovat.

Semifinále jsme rozehráli na největší turnajové hale ve sportovním komplexu Valhalla a už tento fakt byl velkou motivací, abychom předvedli kvalitní výkon. Soupeř, FBI Tullinge, začal aktivněji a prvních pár střídání nás takřka nepustil na balónek, i přes to si ale nedokázal vytvořit větší šanci. To ale nevydrželo dlouho a po špatně pokryté standardní situaci jsme začali ztrácet. Na gól sice po chvíli odpověděla skvělou tečí Šárka Marvalová, za nedlouho jsme ale opět prohrávali, když jedna z našich soupeřek z půlky propálila míček do naší sítě. Do poločasové přestávky srovnala skóre střelou do šibenice Magdalena Netrefová a vše bylo nadále otevřené. Ve druhé polovině nám už ale trochu „docházel dech“ a soupeř začínal stále více přebírat iniciativu a náš tým také dolehla únava, což přineslo tři slepené góly a definitivní výsledek 2:5, který ale znamenal zisk bronzových medailí!

G15

Čtvrtfinále kategorie G15 jsme sehráli s dalším švédským velkoklubem Växjö IBK. Soupeř začal aktivnější hrou, plnou pohybu a náběhů, my se naopak snažili ostře napadat jeho rozehrávku. Gólový účet sice otevřel tým z jihu Švédska, ani ne za minutu ale táhlou střelou srovnala Monika Halamová a po chvíli se díky důrazu v brankovišti prosadila Anička Davidová. V zápase, který byl kvůli různým zraněním často přerušován, jsme získávali převahu, což se projevilo i na gólovém skóre, které se po půli zastavilo na stavu 4:2. Ve druhé půli jsme na hřišti už dominovali, vytvářeli si šance po perfektních akcích a předváděli náš nejlepší výkon na turnaji, který mj. hattrickem podtrhla Kája Stůjová, přičemž soupeři se podařilo vstřelit už jen jednu branku a po výsledku 9:3 jsme pokračovali mezi nejlepší čtyři týmu turnaji.

V boji o postup do finále jsme nemohli přát zvučnějšího soupeře – do cesty se nám v boji o finále postavily legendární lišky z Pixba Wallenstam! Atmosféra před zápasem byla bojovná a chtěli jsme si jít pro další výhru. Úvod matche nás ale nezachytil v ideálním rozpoložení, což znamenalo, že po třech minutách jsme prohrávali již 0:3… Tygřice se ale probudily, začaly bojovat, ovšem naše soupeřky jen trpělivě čekaly na naše chyby, které trestaly tvrdě a nekompromisně. My se naopak i přes vytvořené šance začali zmítat v křeči a nedařila se nám už žádná kombinace. Výsledek 1:7 se může zdát poněkud krutý, ale bohužel je třeba přiznat, že soupeř si postup zasloužil.

Samozřejmě, obě semifinálové prohry se nesly ve znamení prvotního smutku a mnoha slz, ale je třeba si uvědomit, že naše dvoj-výprava dosáhla fantastického výsledku a Gothia Cup 2019 byl pro nás dosud nejúspěšnějším ročníkem – oba týmy poznaly na turnaji porážku až v závěrečných zápasech a až na jednu remízu jsme turnaj odehráli bez ztráty kytičky! Rodičům a fanouškům moc děkujeme za podporu J