1. SC TEMPISH Vítkovice

:
od 16:00

Tigers in Sverige – Spousta pozitiv a čtyři výhry k tomu!

První hrací den naší švédské cesty jsme sehráli celkem pět zápasů, z nichž jsme vytěžili čtyři vítězství a jednu remízu a do dalšího průběhu tak zatím pokračujeme bez porážky! Příjemnými pozitivy jsou dva hattricky z našich hokejek a jedno čisté konto

G12

Naše nejmladší se do své turnajové poutě vrhli proti švédskému gigantovi Helsingborg a hned první minuty zápasu nasvědčovaly tomu, že to pro nás bude velmi těžký zápas. Po čtyřech minutách soupeř potrestal naši chybu na středu hřiště, a otevřel tak gólový účet. Na ten náš první branku zapsala Veronika Dušovská po tečované střele. Ještě do konce prvního poločasu ale švédský gigant odskočil do vedení a po 13 vteřinách druhé půlky odskočil do dvoubrankového vedení po rychlém průniku středem hřiště. Holky ale ukázaly, že český tygr z Jižního Města se do svých soupeřů umí zakousnout – v polovině druhé periody jsme snížili střelou ze středu hřiště a tři minuty před koncem jsme dorážkou srovnali stav na 3:3!! V posledních třech minutách jsme navíc ještě třikrát trefili brankovou konstrukci, i tak ale byl pro nás úvodní bod příjemným překvapením.

Večer jsme se v hale „Bradavice“ (komplex budov připomínající školu čar kouzel ze série Harryho Pottera) postavili proti klubu Varla IBK, jehož tým ve vyšší kategorii během odpoledne porazili i naše stržko-dorky.  V prvních minutách jsme opět hledali jistotu na hokejkách a po rychlém brejku se opět prosadila Verča Dušovská. Za nedlouho ale přišel nedůraz na vlastním brankovišti a bylo srovnáno. My jsme ale po chvíli přidali další gól po dorážce Adély Kučerové a do poločasové přestávky jsme šli s jednobrankovým vedením. Celá druhá polovina byla velmi vyrovnaná, soupeř se dostával do nebezpečných brejků, ty ale naše obrana zvládala pokrýt. V poslední minutě navíc po střele od mantinelu přidala třetí gól Kačka Jakešová a první vítězství v této kategorii bylo na světě J

G15

Na první zápas jsme se ráno vydali proti jinému švédskému velkoklubu – IBK Lund, se kterým se naše hráčky potkaly už v loňském neúspěšném semifinále. Bylo toho tedy mnoho co oplácet. Po deseti minutách jsme dvěma slepenými Domči Horáčkové a Aničky Davidové góly odskočili do vedení, soupeř ale dál hrozil rychlými kontry, ale střely soupeře končily vždy mimo branku, těsně před koncem úvodní periody ale nakonec snížil po kombinaci zakončené střelou od mantinelu. Ve druhé polovině byl stav dlouho stejný, než se po brejku trefila Vendula Kolkusová, naši chybu v rozehrávce ale Švédky rychle potrestaly, a my tak znovu drželi pouze jednobrankové vedení. Po skvěle zvládnutém oslabení jsme si navíc mohli zahrát přesilovku, kterou zužitkovala Monika Halamová a loňská semifinálová porážka tak byla oplacena.

Po poledni jsme nastoupili proti Gnosjö, jehož hráčky nám nejvíce dělali problém svým aktivním napadání, z čehož také vytěžili úvodní gól zápasu. Dále už jsme ale balónek drželi v podstatě jen my, avšak převahu jsme nedokázali proměnit v góly a tento stav vydržel až do konce prvního poločasu. Hned ve druhém střídání ale srovnala stav zápasu Anička Davidová, kterou po chvíli napodobila svým druhým gólem na turnaji Monča Halamová. Dále už se hrálo takřka na jednu branku a třetí gól v poslední minutě přidala Domča Horáčková a mohli jsme slavit další tři body.

Večerní zápas jsme stejně jako mladší kategorie sehráli proti Varle IBK a opět byl na hřišti vidět sebevědomý tým, který chtěl zápas vyhrát. Hned v první minutě otevřela skóre Barbora Špačková. Zápas byl od prvních minut vyrovnaný, soupeř si přes naší obranu ale nedokázal vypracovat výraznější šanci, naopak takřka všechny naše protiútoky ohrožovaly švédskou golmanku. Po deseti minutách zvýšila vedení Karolína Stůjová. Do druhé poloviny jsme šli s pokynem, lepší kombinační hry v útočném pásmu. Hned v úvodu poločasu jsme byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na hřišti, oslabení jsme ale přestáli brilantně. Takřka okamžitě po jeho skončení přidala „Špáče“ náš třetí gól a tatáž hráčka po zisku míčku z napadání završila hattrick a ukončila tak stoprocentní den naší starší kategorie.

Kromě čistého konta v zádech jsme si navíc tímto vítězstvím s předstihem zajistili první místo ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále!