:
od 11:15

FbŠ Bohemians

Herně vydařený turnaj starších žákyň

V sobotu 24.11. odehrály starší žákyně poslední turnaj před MS mužů. Nutno říci, že ačkoliv skončily "pouze" na druhém místě, herní projev byl velice dobrý. Všechny branky byly po pěkných akcích a ve všech zápasech holky podaly bojovný a týmový výkon.

Zápas proti Bohemians

První zápas jsme hrály s FbŠ Bohemians. Pustily jsme se do toho naplno, protože jsme věděly, že to nejsou žádní nováčci. Bohužel jsme hned po celých 40 sekundách inkasovaly branku od soupeře. Naštěstí jsme se nevzdávaly a po několika střelách mimo se konečně trefila, podle pána píšícího online, přesně brankářce mezi nohy, Viky Jará s asistencí Kačky Sojkové. A do konce první poloviny jsme držely s Bohemkou herně vyrovnaný, myslím že i pro diváky atraktivní a zajímavý zápas.

Do druhé části utkání oba týmy naskočily s ještě lepším nasazením a snad i větší chutí vyhrát. Nakonec jsme to však byly my, kdo slavil další vstřelenou branku. Její autorkou byla Kamča Hejzlarová díky  přesné přihrávce od Sabči Šnajberkové. Díky tomu jsme se tak dostaly do vedení se skóre 2:1. Ke konci to Bohemka zkoušela ještě v šesti, ale naši obranu se jí však už nepodařilo prolomit. Zápas s FbŠ Bohemians tedy končí s pro nás nádherným a vítězným výsledkem 2:1. Skvěle odehráno.

Autor: Klára Němcová

Zápas proti Panthers

Do druhého zápasu jsme nastoupily proti holkám z Panters Praha. Hned v první minutě se prosadila Anička Davidová a svým prvním gólem upravila skóre na 1:0. Po této akci jsme si vytvářely další šance, ale nedokázaly jsme je proměnit. Zápas se dlouho nijak neměnil. Až ve 12. minutě se nám podařilo získat dvoubrankové vedení, díky naší nové posile Andy Břeské. Ta nás svým prvním gólem po nahrávce Domči Horáčkové posunula k výhře ještě blíž.

Ve druhé polovině jsme se snažily více prosazovat, což se ve druhé minutě podařilo Sábě Šnajberkové po nahrávce Monči Halamové. Poté se zápas vyvíjel podobně jako v první polovině. Snažily jsme se prosazovat a i Panters si vytvořilo pár hezkých akcí. Až 15 vteřin před koncem zápasu naše vedení potvrdila Monča Halamová po nahrávce Míši Poláčkové. Tento zápas se nám vydařil a konečný stav byl 4:0.

Autor: Sabina Šnajberková

Finále proti Chodovu

Po dvou vyhraných zápasech nás ve finále čekal Chodov. Hned při prvním střídání se Kája Stůjová srazila s hračkou chodova, zápas nedohrála a jela do nemocnice. Pár minut na to byla vyloučena naše hračka. Oslabení jsme dobře ubránily, ale po návratu naší hračky jsme to už ubránit nedokázaly . Z naší strany byl zápas dobrý, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Další vyloučení, tentokrát jsme byly v přesile my,ale ne na dlouho. Byla vyloučena i naše hračka, a tak se hrálo čtyři na čtyři. Ke konci jsme daly gól a první polovina tedy skončila za stavu 1:1 .

Ve druhé polovině se chvíli po zahajovacím buly prosadila Kamča Hejzlarová. Poté následovalo další vyloučení ze strany Chodova. Přesilovku jsme využily, Vendy Kolkusová poslala krásnou kolmou přihrávku na osu hřiště a  Kamča tak měla jednoduché zakončení do prázdné brány a připsala si už druhý gól. Další góly padly až po druhé polovině druhé půlky utkání, mezitím to bylo hodně vyrovnané. Od Chodova jsme dostaly dva smolné góly během minuty a půl, trenéři si tak vzaly timeout. Snažily jsme dát gól,ale místo toho jsme jeden dostaly. Šly jsme do bloku ale od nás se to odrazilo přímo do brány. Pokoušely jsme se to napravit i v šesti, ale nevyšlo nám to, zápas tak skočil za stavu 4:3 pro chodov. Z turnaje tedy bereme druhé místo.

Autor: Lucie Šárová