FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

:
od 20:00

Ženy proti Panthers vybojovaly 3 body

V sobotu večer v Hostivicích u Prahy nastoupily hráčky Tigers proti pražským rivalkám z Panthers Praha. Utkání začalo ve vysokém tempu a již od první minuty bylo možné vidět šance na obou stranách hřiště, které ale s klidem brankářky likvidovaly. První zaváhání přišlo na straně domácí brankářky Horňákové, kdy skóre otevřela v 11. minutě zápasu Eliška Chudá. Po půl minutě hry udeřily tygřice podruhé a díky gólu Denisy Billé odskočily do vedení 2:0. Během následujících pěti minut už světelná tabule ukazovala výsledek 5:0, kdy se střelou z obrany nejprve prosadila Šulanová, následovala jí přesnou dorážkou Hyršlová a dobře umístěnou střelou golfem zvyšovala Vendula Beránková. Do konce první třetiny zbývalo necelých 30 vteřin, kdy se poprvé prosadil domácí tým. Po první třetině odcházely týmy do šatny za stavu 5:1 ve prospěch Tigers.

Domácí tým do druhé části hry vyměnil brankářku a do hry se dostala ex-tygřice Karolína Červová. Ale ani Červová nedokázala tygřicím zabránit ve skórování, během 4 minut druhé třetiny navýšily svůj náskok o další 3 góly. Rovnou dvakrát se prosadilo duo Šulanová – Řezáčová. Poté se poprvé v utkání prosadila Dominika Kubišová, další branku přidala opět Denisa Billá. Snaha Pantherek se na konci druhé třetiny přeci jen zúročila, kdy přidaly jejich druhý gól, a tak před třetí třetinou bylo skóre 2:9.

Poslední část zápasu začala v pomalejším tempu, kdy tygřice pouze kontrolovaly svůj vysoký gólový náskok. Nepatrné polevení se ale projevilo na jejich hře a Pantherky začaly více a více ohrožovat branku soupeřek a byly více agresivní. Tato agresivita se jim stala osudnou, kdy Dominika Steinbachová nedovolených způsobem bránila ve hře a diváci mohli vidět první přesilovou hru Tigers. Několik vteřin po ukončení početní převahy tygřic se právě vyloučená Steinbachová dočkala gólu. V druhé půli poslední třetiny byly na straně Tigers k vidění změny v sestavě, kdy se do hry dostala Daniela Kvasková, která se hned zapsala do bodových tabulek. Po několika odrazech míčku před bránou totiž právě Kvasková přihrála následné střelkyni branky, Kateřině Pisárové. Hráčky Tigers si také vyzkoušely power play, bohužel se jim další gól přidat nepodařilo, naopak do prázdné branky vstřelila poslední gól tohoto večerního utkání hráčka Panthers, Tereza Syslová. Výsledné skóre zápasu tak bylo 11:4 ve prospěch tygřic.

Nyní už se budou tygřice připravovat na další zápas, který je čeká příští týden na domácí půdě proti aktuálním mistryním ČR, 1. SC TEMPISH Vítkovice. Zveme Vás tedy všechny příští sobotu 24.11. od 20:00 na halu SH Jižní Město!