od 10:30

Florbalová akademie MB

Mladá Boleslav

Starší žákyně předvedly rozporuplné výkony

V sobotu 10.11. odehrály starší žákyně další turnaj letošní sezony. Po poměrně slibných výkonech proti týmům Chodova a Bohemky se dostavil průšvih ve výkonnosti a prohra s Black Angels.

Zápas proti Chodovu

Hned první zápas jsme dostaly jednoho z nejlepších soupeřů ligy starších žákyň a to Chodov. Do zápasu jsme šly s jasným cílem a to vyhrát. Do čtvrté minuty byl zápas vyrovnaný ale v páté jsme zaváhanim obrany dostali gól. Stav byl tedy 0:1 pro chodov v té same třetině chodov na své konto přidal ještě jeden bod.

Do druhé třeniny jsme nastoupily s bojovností a to se taky vyplatilo, hned po 4 minutách střelila branku Kamča Hejzlarová a minutu na to Domča Horáčková. Bylo tedy vyrovnáno na 2:2. Trochu jsme povolily co se týkalo obrany a dostaly jsme další gól. Pak ale následovalo vyloučeni což proměnila Vendy Kolkusová a bylo zase srovnáno. Zápas byl po celou dobu nahoru a dolu ale poslední minutu před koncem přidala na naše konto gól Domča Horáčková. Finální výsledek tedy byl 4:3.

Autor: Vendula Kolkusová

Zápas proti Bohemians

Druhý zápas jsme nastupovali proti Fbš Bohemians. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, ale už od začátku jsme se dostali do nálady, že chceme zahrát co nejlepší zápas a věřili si na výhru. Zápas začal vyrovnaně na obou stranách. Ve 3.minutě zápasu padla první branka a to do do naší brány, ale nepřestali jsme hrát a snažili se skóre vyrovnat. Po necelé minutě následovalo vyloučení hráčky Bohemians a tak jsme měli přesilovku, která nás nakopla ještě víc. A to se potvrdilo hned po 14-ti vteřinách, když naší první branku proměnila Kamča Hejzlarová a srovnala tak skóre. Následovalo ale další vyloučení a to z naší strany. Oslabení jsme odmakali naplno a rozhodně nepřestali hrát a díky tomu jsme nedostali gól, ale hra se potom celkově zhoršila. V 7.minutě vstřelila gól Verča Dušovská po nahrávce od Anežky Projsové a poslala nás do vedení. Hrálo se z jedné strany na druhou, ale přibývaly akorát tak neproměněné šance od obou týmů. Až v 10.minutě proměnila Kamča přihrávku Anežky, holky si tak připsali svoje druhé body a upravily tak skóre na 3:1. První polovinu jsme dohrávali pořád stejně.

O poločase jsme si řekli, že chceme uklidnit hru a přidat další branky. Ikdyž tempo nebylo pomalé, hru se nám úplně sklidnit nepodařilo. Hodně jsme předržovali míčky, hra byla zbytečně vyhrocená a z obou stran byly fauly. Proto naši trenéři v 6.minutě vzali timeout. Hra se trochu zlepšila, ale furt to nebylo ono. Oba týmy zase měli spoustu šancí, ale nic nepadlo do brány. Až minutu před koncem si vzali trenéři Bohemky timeout aby se pokusili dorovnat a to se jim podařilo hned u první rozehrávky. Zbytek zápasu jsme se snažili hodně bránit a přidat ještě nějakou branku, to se ale nepodařilo a zápas skončil. Myslím si, že takové zápasy prostě někdy jsou a myslím si že nás to posílilo a ponaučilo do dalších zápasů.

Autor: Michaela Poláčková

Zápas proti Black Angels

Po dobrých výkonech v zápase s Bohemkou a Chodovem, nás čekal zápas s BA o první místo tohoto turnaje. Už po prvních třech minutách bylo vidět, že zápas se nebude vyvíjet pro nás dobře, jelikož už v tuto dobu jsme prohrávali 1:3, v konci první a poté druhé části se BA podařilo výsledek upravit na 1:5, proto jsme v tomto turnaji skončili na druhém místě.

Autor: Dominika Horáčková