BLACK ANGELS

0:1

Ivanti Tigers Jižní Město

Povedený turnaj starších žákyň

V sobotu 13.10. jsme absolutně ovládli turnaj starších žákyň a smetli jsme všechny soupeře. Na tomto turnaji se stržkám dařilo  nadstandartně proměňovat šance a díky vysokému nasazení a parádnímu týmovému výkonu jsme zvítězili. Níže jsou popsány jednotlivá utkání.

Zápas proti Mladé Boleslavi

Góly: Lucie Tajčmanová (Tereza Peková), Veronika Dušovská (bez asistence,) Lucie Tajčmanová (Tereza Peková), Magdaléna Netrefová (bez asistence), Anežka Projsová (Kamila Hejzlarová), Anežka Projsová (bez asistence), Andrea Balcárková(Karolína Stůjová)

První zápas turnaje jsme sehráli s Mladou Boleslaví, která postoupila z druhého koše, a tudíž pro nás byla v letošní sezóně zatím velkou neznámou, protože jsme je ještě neviděli hrát. Hned od začátku jsme chtěly hrát aktivní florbal, být hodně na míčku, hrát důrazně, jednoduše a hodně střílet.  To se nám také dařilo a brzy se to promítlo v počtu šancí a i ve skóre, které začalo narůstat. První poločas jsme vyhrály 4:0. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, stále jsme kontrolovaly hru, nepovolily jsme, makaly a chtěly přidávat další góly. Konečný výsledek 7:1 byl pro nás velmi důležitý a povzbuzující do dalších zápasů.

V tomto zápase daly svůj vůbec první Tigers gól za stržky Anežka Projsová a Majda Netrefová – Gratulka!!!

Zápas proti FBš Bohemians

Ve druhém zápase jsme narazili na silný tým FbŠ Bohemians. Věděli jsme už od rozcvičení, že to nebude lehký zapas, ale po prvním zápase to vypadalo, že dnes porazíme úplně všechny. Holky si našly při hře svoje tempo a makaly a makaly. Ze začátku to vypadalo celkem vyrovnaně, když najednou střelila branku naše kapitánka Andrea Balcárková. Její gól byl z rozehrávky a menším lobem střelila do prázdné branky. Od tohoto gólu se holky odrazily a začaly střílet. Jeden gól za druhým padaly do soupeřovi branky. Dokonce dala gól i nejmladší hráčka týmu Magdalena Netrefová. Nejvíce se mi ale líbil gól Kamily Hejzlarové. Kamilka obehrála golmanku a dala jí 3.gól. Líbilo se mi, že holky pořád tlačily a byly na jejich půlce. Po první polovině zápasu to skončilo 5:0.

Ve druhé půli zápasu podle mého názoru Bohemka přidala, ale lepší jak my nebyly. Anežka Projsová a Karolína Stůjová střelily poslední dva góly a my vyhrály se skóre 7:0. Holky díky za hru.

Finále s Florbal Chodov

Góly: Magdaléna Netrefová (bez asistence), Kateřina Sojková (bez asistence), Veronika Dušovská (bez asistence) Andrea Balcárková (Sabina Šnajberková), Michaela Poláčková (Anežka Projsová), Kateřina Jakešová (bez asistence), Kamila Hejzlarová (Veronika Dušovská), Dominika Horáčková (bez asistence)

Po dvou výhrách v základní části turnaje jsme nastoupili do finálového zápasu proti Chodovu, kterému jsme chtěli vrátit porážku z minulého týdne a i vyhrát celý turnaj.  Hned ze začátku jsme na ně vlétly se svojí aktivní a důraznou hrou jak v poli, tak před brankovým prostorem a během dvou minut jsme vedli už 3:0, když se postupně trefily Majda Netrefová, Kačka Sojková a Verča Dušovská. Do poločasu jsme si vypracovaly ještě pár slibných šancí, ale již se nám nepodařilo skórovat.

Druhý poločas jsme začaly stejně dobře jako první a po necelých třiceti vteřinách Andy Balcárková zvýšila už na rozdíl čtyř branek. Bohužel jsme pak ztratily trochu koncentraci a Chodov vyrovnal herní projev a začal hrozit z brejkových situacích, které jsme si ne moc dobře pokrývaly a tak během dvou minut jsme dostaly dva góly a pustily soupeře znovu do hry. Hned na to si trenéři vzali oddechový čas, po němž jsme se uklidnily a znovu začaly bez zmatků hrát svojí hru a skóre začalo zase narůstat v náš prospěch, kdy se trefila Míša Poláčkova, svůj první gól za stržky pak dala Kačka Jakešová, asi nejkrásnější gól turnaje pak dala Kamča Hejzlarová a gólový účet na konečných 8:2 uzavřela Domča Horáčková.

Myslím, že si tento turnaj všichni moc užili, hrály jsme přímočaře, důrazně před naší i soupeřovou brankou a hlavně jsme konečně začaly proměňovat šance, které jsme si vytvořily