(3:1, 1:0, 2:3)

VŠO FLORBAL CHODOV

VŠO Florbal Chodov

Tigers vedou v juniorské lize!

Juniorky o víkendu odehrály dvě těžká utkání. S Tatranem se začátek nevyvíjel dobře, ale ve třetí třetině vývoj zápasu obrátily. S Chodovem se překvapivě jednalo o poměrně jednoznačnou záležitost, především co se týče branek. Naše holky v neděli nastoupily v plné sestavě, včetně hráček hrajících za ženy. Je vidět, že v plné síle máme velmi kvalitní tým a tomu odpovídá i postavení v tabulce. Juniorky odehrály 8 utkání a vždy braly vítězství! Ze statistik vyplývá, že by holky měly zapracovat na střelecké úspěšnosti a na proměňování přesilových her.

Střelecky tým táhne Kačka Kovaříková, která za 5 zápasů nastřílela 19 gólů. Ta se však více zapojí do týmu žen, a bude třeba, aby se střelecky zadařilo dalším hráčkám. V první desítce kanadského bodování se na 3. místě usadila další naše hráčka, Eliška Trojánková, ta je letos spíše nahrávačkou (7+17), a tak by v sobě měla probudit střelecký apetit. Na 10. místě je ještě Eliška Chudá, která má za 5 zápasů 9 gólů a 8 asistencí. Po první útočné lajně najdeme až na 53. místě kanadského bodování další naši hráčku, Kačku Vachudovou, pro kterou je letošní sezóna premiéra v juniorské lize.

Ivanti Tigers Jižní Město - PSN Tatran Střešovice 6:4 (2:4, 1:0, 3:0)

Sobotní zápas proti Tatranu byl od první minuty ve velmi vysokém tempu. I když jsme od Střešovic čekaly velmi kvalitní florbal, i tak nás jejich fyzická a technická zdatnost v začátcích zaskočila, především v první třetině, kde byly lepším týmem a to se projevilo i na gólovém skóre. Do druhé třetiny jsme nastoupily s větším nasazením. Řekly jsme si pár věcí, které bylo nutné udělat proto, abychom předčily dobrý obranný blok Tatranu. Druhá třetina byla vyrovnanou partií. Vše vygradovalo třetí třetinou, kdy jsme dokázaly vstřelit góly, během 2 minut srovnat a následně poprvé vést v zápase. Byl to hlavní zlom zápasu, kdy jsme ukázaly soudržnost a cílevědomost týmu. Byl to velmi kvalitní zápas se šťastně vybojovaným koncem pro nás.

Góly: 10:41 Eliška Chudá, 19:49 Eliška Trojánková (Eliška Chudá), 32:18 Markéta Baťková (Petra Šebestová), 47:42 Eliška Trojánková(Kateřina Vachudová), 48:01 Natálie Balková (Petra Šebestová), 49:02 Petra Šebestová (Natálie Balková)

Ivanti Tigers Jižní Město - VŠO Florbal Chodov 9:2 ( 3:1, 2:0, 4:1)

Do nedělního zápasu s Chodovem jsme vstoupily lépe, když jsme už po minutě a půl vedly zásluhou Kačky Vachudové. Když si Áďa shodila balónek za záda, Chodov se štěstím snížil, ale za pouhých 32 vteřin dokázala odpovědět Kačka Kovaříková a zvýšila na 2:1. Do šaten jsme po dalším gólu Kačky K. šly za stavu 3:1. Po dobré první třetině jsme v druhé povolily, naštěstí nás podržela Áďa v brance. Díky gólům Péti Šebestové v 31. minutě a Kačky K. v 33. minutě jsme i druhou třetinu dokázaly vyhrát. Třetí třetinu opět rozjela Kačka K., když zvyšovala už na 6:1. Po jejím čtvrtém gólu se obránkyně rozhodly, že to už stačilo a také začaly střílet. První gól našich obránkyň si připsala Vendy Beránková a po ní se trefila Bobík (Bára Paletářová). Chodov sice ještě dokázal minutu a půl před koncem snížit, poslední slovo jsme ale chtěly mít my a samozřejmě naše skvělé obránkyně, a tak nám svou střelou zajistila výhru 9:2 Anička Marešová.

Góly: 01:47 Kateřina Vachudová (Petra Šebestová), 07:49 Kateřina Kovaříková (Eliška Trojánková), 15:42 Kateřina Kovaříková (Eliška Chudá), 31:51 Petra Šebestová (Kateřina Vachudová), 33:01 Kateřina Kovaříková (Eliška Chudá), 43:22 Kateřina Kovaříková (Eliška Trojánková), 48:33 Vendula Beránková (Petra Šebestová), 58:01 Barbora Paletářová (Eliška Trojánková), 59:28 Anna Marešová (Barbora Paletářová)

O víkendu 9.-11.11.2018 bude reprezentační pauza, juniorská reprezentace odcestuje na EFT do Švýcarska a s ní i pětice našich hráček: Eliška Chudá, Kačka Kovaříková, Lucie Řezáčová, Eliška Trojánková a Kačka Vachudová!