Florbalová akademie MB

Mladá Boleslav

Ve městě Škodovek měly dorostenky poloviční úspěšnost

Ivanti Tigers Jižní Město – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Góly: 2x Trojánková (asist. Balejová, Stůjová), Stůjová, Špačková, Balejová, Balcárková

První zápas jsme se utkali proti Florbalu Chodov. Věděli jsme, že to rozhodně nebude jednoduchý zápas, ale už při rozcvičení jsme se dostali do zápasové nálady, že si jdeme pro tři body! Ve 4. minutě zápasu jsme sice dostali nešťastný gól, ale hrát jsme nepřestali. Velice vyrovnanou třetinu jsme potom dohráli bez další branky. Do druhé třetiny jsme nastoupili ve stejném nasazení a hned v 47. vteřině proměnila úsilí v branku Eliška Trojánková, a srovnala tak skóre. Hra dále probíhala vyrovnaná na obou stranách, ale i tato třetina skončila bez další branky na obou stranách, ale tempo hry bylo pořád skvělé.

Do třetí třetiny jsme šli s tím, že jsme herně lepší a jelikož to byl opravdu dobrý zápas, byla ještě větší motivace k výhře. To se ukázalo už ve 12. vteřině, když dala gól Karolína Stůjová a poslala nás do vedení. Hra se zase přelévala z jedné strany na druhou až do 7. minuty, když si svůj druhý gól připsala Elí Trojánková. Ani ne minutu po navýšení skóre jsme měli přesilovou hru, kterou po dvaceti vteřinách proměnila Barbora Špačková. Jakmile jsme se proti Chodovu dostali do malého herního vedení, začali jsme být více jistější v herních kombinacích. V 9. minutě jsme sice dostali gól a Chodov snížil náš náskok, ale na našem nasazení se nic nezměnilo. Trenéři nám v tu dobu řekli, že jsme lepší a ať si každá z nás užije poslední minuty naplno, což jsme udělali a do konce třetiny jsme si připsali ještě dvě branky – ty vstřelily Andrea Balcárková a Veronika Balejová. Zápas byl odehrán ve skvělé atmosféře s dobrým výkonem u obou týmů a myslím, že tento zápas si každý užil.  Věřím a doufám, že takových zápasů nás potká v sezóně ještě několik J

Ivanti Tigers Jižní Město – Black Angels 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: Balcárková (asist. Poláčková), Kysilková, Špačková

Ze začátku jsme hrály hrozně ospale a zmateně. Měly jsme sice herní převahu, tu se nám ale nedařilo proměnit v branky. Po rychlé akci, se ze středu hřiště prosadila Andrea Balcárková, a poslala nás tak do vedení. Ve druhé třetině se náš herní projev sice zlepšil, ale stále jsme neproměňovaly šance a málo střílely. Po důrazu v brankovišti soupeře se sice prosadila kapitánka Sára Kysilková, to byl ale z naší strany jediný gólový příspěvek do této periody. Během třetí třetiny jsme si dokázaly vytvořit zajímavé a hezké akce, ale stále nám chybělo proměnit naše šance. V závěrečné hře bez brankářky jsme sice rychle dostaly branku, ale nevzdaly se a bojovaly dál. Během závěrečného náporu sice osm vteřin před závěrečnou sirénou vstřelila kontaktní gól Barbora Špačková, víc už jsme ale nestihly a odešly ze zápasu těsně poražené.