Mladá Boleslav

Omlazené dorostenky v Radlicích dřely za hranicí možností

Ivanti Tigers Jižní Město 3:3 (0:0, 1:1, 2:2)

Góly: 2x Stůjová (as. Horáčková, Klecová), Šťástková (Stůjová)

V neděli 30. září se odehrála dvě utkání dorostenek v pražských Radlicích. První zápas jsme odehrály s vyrovnáným soupeřem FBŠ Slavia Plzeň. V první 12ti minutovce nepadl z obou stran ani jeden gól. Na obou týmech sice byla vidět veliká nervozita hráček, hra ale i přesto vypadala jako na houpačce. Hráčky Ivanti Tigers ale občas zbytečně chybovaly a ztrácely balónky.

Ve druhé třetině zápasu jsme se konečně trefily do branky soupeře a prvního zápasového gólu se ujala Karolína  Stůjová. Do konce této periody jsme udržely stav 1:0, ale v poslední minutě soupeř dokázal vyrovnat, a do nové třetiny tak nastupoval s velice nabitou energii zápas vyhrát. To nás ale nezaskočilo a opět jsme se ve třetí třetině ujaly vedení – druhý gól pro nás obstarala Markéta Šťástková, Plzeň ale za nedlouho srovnala stav zápasu na 2:2.

Přibližně v polovině zápasu se Plzeň po střele na bližší tyč dostala do vedení a vytáhly skóre na 3:2. Hráčky z Jižního Města naštěstí nezaspaly a Karolína Stůjová svým druhým zápasovým gólem vyrovnala stav na 3:3. Skóre už se do konce zápasu nezměnilo a dívky odehrály velice těžké a vyrovnané utkání, které skončilo krásnou remízou.

Děkujeme protihráčkám z FBŠ Slavia Plzeň za dobře odehraný zápas.

Ivanti Tigers Jižní Město – Tatran Střešovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Gól: Vendula Kolkusová (as. Šnajberková)

Odpoledne nás čekal druhý, o mnoho složitější, zápas s Tatranem. Do zápasu jsme musely nastoupit s jinou hrou, než jsme zvyklé, jelikož jsme věděly, že Tatran na nás nastoupí s velmi silnou sestavou, proto jsme hrály s takticky zataženější hrou. Díky vyloučení tatranské hráčky hned v úvodu zápasu jsme si mohly vyzkoušet přesilovku, ze které ale bohužel nic nevzniklo, ale už v 8.minutě se po odražené střele Sáby Šnajberkové povedlo Vendule Kolkusové otevřít skóre a rázem jsme vedly 1:0 (gratulace k prvnímu gólu, Vendy J). Do konce 1. třetiny už diváci gól neviděli, proto jsme do další třetiny šly s jednobrankovým vedení. Hned v první minutě druhé třetiny byla vyloučena naše hráčka za bránění ve hře, naštěstí jsme ale oslabení ubránily, a hrálo se dál. Ani ne za minutu byl ale proti našemu týmu nařízen nájezd, který se bohužel s trochou štěstí na straně Tatranu, naší jinak po celý zápas skvěle chytající brankářce Ádě Malkusové ,chytit nepodařil – srovnáno na 1:1!

Ještě v druhé části se Tatranu podařilo po nezachycené crossové nahrávce vstřelit gól, díky kterému vedl střešovický tým 1:2.  Do konce zápasu se Tatranu podařilo ještě vstřelit jeden gól, a to konkrétně minutu před koncem střelou z bezprostřední blízkosti - 1:3. I přes naší snahu a hru v 6 se zápasové skóre už nezměnilo. Sice jsme měly velmi omlazenou sestavu, ale zápas se nám povedl na výbornou. A i když jsme nevyhrály, zápas nám dal mnoho zkušeností, které využijeme v dalších zápasech. Byl to týmový výkon, a každá z nás tím zápasem žila!