Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 10.08.2019

SH Jižní Město 

Pixbo Wallenstam IBK

Pixbo Wallenstam IBK

8:1

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 14.09.2019

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 00:00

Tatran Střešovice

Tatran Střešovice

Elitní čtvrtfinále a bronz pro dravé mládí, takový byl Czech Open 2018

Ženy A

Čtvrtfinále pražského turnaje jsme rozehráli proti švýcarskému Kloten Dietlikon Jets. Bronzový tým posledního ročníku švýcarské ligy začal hned od prvních minut ofenzivně a po pěti minutách se ujal vedení. To nás podnítilo k tomu přidat na aktivitě směrem k soupeřově bráně. Ve dvanácté minutě tvrdou střelou ze středu srovnala stav Dagmar Surá, ovšem za půl minuty byl stav po rychlém soupeřově brejku opět v náš neprospěch. Následnou přesilovku se nám nepodařilo využít a soupeř svým třetím gólem navýšil stav. Deset minut před koncem rozsvítila naše postupové naděje svým druhým gólem v zápase Dáša Surá a opět jsme se dostali výrazněji do hry. Následný tlak i přes vyzkoušenou hru bez brankářky jsme ale v gól nepřetavili a s turnajem se tedy rozloučili ve čtvrtfinále.

 

Komentář hlavního trenéra A-týmu Adam Štegla: „Czech Open pro nás je turnaj, kde chceme zkoušet nové herní prvky, hráčky a možné varianty sestavy. V tomto ohledu jsem velmi spokojený, holky zvládaly hrát systém, který po nich chceme. V určitých fázích zápasů jsme soupeře k ničemu nepustili a hráli pěkný florbal. Turnaj nám také ukázal, na čem je potřeba pracovat, a to hlavně na individuálních florbalových dovednostech jednotlivce, tam nás tlačí bota. Holky měli také šanci vidě,t jak se hraje florbal na té nejvyšší úrovni, což jim doufám dodá motivaci do další práce. Holkám chci moc poděkovat, odvedly velký kus práce a já jsem s Czech Openem spokojený!“

 

Juniorky

Juniorky ke svému úvodnímu sobotnímu zápasu proti ruskému týmu Saint Petersburg. Utkání se hrálo v rychlém tempu, na obou stranách hřiště se týmy dostávaly do šancí, v případě šancí před ruskou brankou dokonce dvakrát zazvonila branková konstrukce. Zanedlouho už ale míček v síti skončil, a my se tak v 1/6 finále ujali vedení. Hned v úvodu druhé půle jsme šli do oslabení, která jedna z ruských hráček ztrestala, a stav zápasu byl opět nerozhodný. Jak čas ubíhal, napětí v hale rostlo a každá šance mohla znamenat rozhodující gól. Ten minutu před koncem vstřelila slovenská střelkyně, letní posila A-týmu, Daniela Kvasková, a náš tým tak postoupil do osmifinále.

 

V pravé poledne jsme se na Hamru střetli v pražském derby s FbŠ Bohemians, zápas byl od začátku vyrovnaný a jasnými hvězdami první poloviny byly brankářky obou týmů. Šance měly oba týmy a v první půli se diváci gólu nedočkali. Ten ale přišel hned v úvod dějství druhého, když jsme skórovali v přesilovce. Hra byla ovšem stále vyrovnaná a pro nás bylo třeba vstřelit uklidňující gól. Nikoliv jeden, ale dokonce dva přišly v rozmezí 24-27 minuty a vítězství 3:0 nás posunulo mezi nejlepších osm týmů turnaje.

 

Čtvrtfinále, s již delším hracím časem 2x20 minut, jsme rozehráli proti finskému EVVK, který disponoval především velmi produktivní první formací. To se potvrdilo hned po dvou minutách, kdy se tým ze země tisíce jezer dostal do vedení. Našemu týmu se během prvních deseti minut nedařilo příliš dostávat do šancí a celá naše byla lehce svázaná nervozitou. To se zlomilo s naším vyrovnávacím gólem a od té doby jsme začali být aktivnějším týmem na hrací ploše a do konce první půle jsme skóre otočili. V druhé periodě jsme již byli jasně aktivnější, což se projevilo i na zápasovém skóre, kdy se trefilo více hráček našeho týmu a po vítězství 6:2 a fantastickém výkonu jsme se probojovali do bojů o medaile.

Večerní semifinálové utkání proti švýcarskému výběru United Unicorns bylo od prvních vteřin velmi vyrovnané a z hráček obou týmů byla velmi vidět chuť poprat se o účast v nedělním finále. Skóre po jedenácti minutách sice otevřely hráčky ze země produkující hodinky a čokoládu, střela tahem od mantinelu z hokejky Anny Bartuškové stav takřka okamžitě srovnala. Za stavu 1:1 začala i druhá polovina zápasu, po dvou minutách se ale švýcarský tým dostal opět do vedení a zanedlouho přidal třetí gól. Naše hráčky to ale nezlomilo, stále silně ohrožovaly švýcarskou branku, nedokázaly se ovšem dostat přes velmi tvrdý obranný blok, který „výběr jednorožců“ před svou brankou postavil. Již ve hře bez brankářky vykřesala naději „slovenská strela“ z hokejky Danky Kvaskové, další šance už se nám ale proměnit nepodařilo. Mladý tým se ale s turnajem rozloučil fantastickým výkonem, který byl zápas od zápasu lepší.

 

Komentář hlavní trenérky juniorek Dominiky Steinbachové: S turnajem CO jsme velmi spokojeni, holky si zahrály během 3 dnů 8 zápasů, z toho hned 5 soupeřů bylo ze zahraničí. Na začátku turnaje byla v naší hře vidět nervozita a absence času na hokejce, jelikož jsme na hokejce měli před turnajem pouze dva tréninky. Postupem času se ale holky zlepšovaly, začaly si věřit a za předvedenou hru proti ženským týmům se rozhodně nemusí stydět. Zároveň nám turnaj ukázal, na kterých věcech ještě musíme do sezóny zapracovat. Odměnou a velkou motivací do další práce byl pak zisk bronzové medaile.“

 

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

16.06.2019

Informace k turnaji Prague Games a Hummel Open Game najdete v sekci klub/turnaje. Připomínáme rovněž, že v úterý 18.6. proběhne na Hrabákové poslední letošní trénink!

06.06.2019

Vzhledem k dnešnímu očekávanému dešti přesouváme trénink elévů/elévek a mladších žáků/žákyň do tělocvičny vedle haly od 15:30h. Bez hokejek. Ostatní kategorie dle pokynů svých trenérů. Děkujeme!

28.05.2019

Vzhledem k nepříznivému počasí jsme bohužel nuceni zrušit dnešní trénink (úterý 28.5.). Těšíme se na viděnou ve čtvrtek!

Jsme na facebooku

© 2019 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 223343
Posledních 30 dnů: 2131 | Posledních 7 dnů: 822 | Poslední den: 91

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Prague Games Czech Open Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom