Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 10.08.2019

SH Jižní Město 

Pixbo Wallenstam IBK

Pixbo Wallenstam IBK

8:1

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 14.09.2019

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 00:00

Tatran Střešovice

Tatran Střešovice

Kapitánka se loučí

Martina Čapková se loučí s Ivanti Tigers i s florbalem.

Martina Čapková, která byla 8 let součástí našeho klubu, hlásí konec. Své florbalové začátky prožila v týmu SSK Future. Po roce stráveném ve švýcarském Floorball Riders Dürnten-Bubikon-Rüti, začala v sezóně 2010/2011 svou éru v našem klubu Herbadent Tigers SJM, nyní Ivanti Tigers Jižní Město. Ten vedla v posledních letech i jako kapitánka.

Svoje působení v Ivanti Tigers nakrátko přerušila jen jednou, kdy si na sezónu vyzkoušela švédskou Superligu v týmu Kais Mora IF, se kterým si zahrála i švédské Superfinále a získala stříbro. 

Za dobu strávenou v Tigers se jí podařilo vstřelit úctyhodných 112 branek, když většinu času strávila na postu obránkyně. Další góly přidávala za juniorskou a seniorskou reprezentaci.

S Tigers získala 4 tituly a 3x se stala vítězkou Poháru Českého florbalu.

„Čápa“ byla vždy platnou hráčkou týmu a z „mlaďošky“, který přišla v 19 letech ze Švýcarska, se vypracovala v oporu týmu, s jejíž tváří byl náš klub dlouhá léta spojován.

A my děkujeme za vše, co pro Tigers herně i neherně udělala, za spoustu odmakaných let, a přejeme hodně štěstí do nového, neflorbalového života!!!

 

A co k tomu říká sama Čápa?:

Proč jsi se rozhodla ukončit svoji kariéru?

Nebylo to žádné náhlé rozhodnutí, přemýšlela jsem o tom už od prosince, a i když jsem si ten konec sezóny představovala trošku jinak, na mém rozhodnutí už to nic nezměnilo. Přestaly mě bavit tréninky a v tu chvíli už jsem si uvědomila, že bych měla asi začít čas trávit nějak jinak. Zvažovala jsem ještě nějaké nabídky ze Švédska a ze Švýcarska, ale nakonec jsem si srovnala svoje priority a rozhodla jsem se zůstat doma.

Který svůj úspěch řadíš nejvýš? A máš nějaký moment, na který nikdy nezapomeneš?

Ten poslední titul byl asi to nejlepší, co bych zmínila. Určitě na to finále nikdy nezapomenu, ale je to asi dáno i tím, že je to poměrně nedávno. Jinak je toho strašně moc a nedovedu si ani s odstupem času všechny ty roky moc srovnat. Přeci jenom z těch 20 let, co jsem žila florbalem, se těžko dá vybrat jen jeden moment.

Když jsi končila v zahraničí, určitě jsi vnímala rozdíly mezi českou, švédskou a švýcarskou extraligou. Teď končíš tady, připadá ti, že se florbal za ty roky někam posunul?

Určitě se posunul, ať už podmínkami nebo množstvím týmů, nicméně u té kvality bych byla trošku skeptičtější. Před deseti lety jsem si myslela, že ten progres bude rychlejší a z mladších kategorií, které budou postupně dorůstat, vzejde mnohem více talentů. Nicméně třeba ve Švýcarsku je to podle mě ještě horší, takže bych asi neměla být tak kritická.

Co máš teď v plánu ? Florbal přece jen zabral hodně času, jak budeš trávit volný čas?

S náplní volného času nemám moc problém. Konečně mám čas i na lidi mimo florbal, kterým jsem se nemohla moc věnovat. Dodělávám školu, pracuju a užívám si volnějšího režimu.

Máš v plánu ještě někdy znovu začít hrát ?

Určitě si půjdu ráda zahrát Czech Open a třeba si někdy pinknout někam pro zábavu, ale na nějakou větší florbalovou aktivitu to úplně nevidím. Za půl roku třeba budu mluvit jinak, ale momentálně mi florbal nechybí.

 

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

16.06.2019

Informace k turnaji Prague Games a Hummel Open Game najdete v sekci klub/turnaje. Připomínáme rovněž, že v úterý 18.6. proběhne na Hrabákové poslední letošní trénink!

06.06.2019

Vzhledem k dnešnímu očekávanému dešti přesouváme trénink elévů/elévek a mladších žáků/žákyň do tělocvičny vedle haly od 15:30h. Bez hokejek. Ostatní kategorie dle pokynů svých trenérů. Děkujeme!

28.05.2019

Vzhledem k nepříznivému počasí jsme bohužel nuceni zrušit dnešní trénink (úterý 28.5.). Těšíme se na viděnou ve čtvrtek!

Jsme na facebooku

© 2019 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 223343
Posledních 30 dnů: 2131 | Posledních 7 dnů: 822 | Poslední den: 91

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Praha Florbal Expert Unihoc MC DAVID FootBalance
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Prague Games Czech Open Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom