Hradec Králové

:
od 17:00

Juniorky Ivanti Tigers Jižní Město končí sezónu bronzové

Juniorkám se v letošní sezóně nepodařila zopakovat loňská finálová účast a musely spolknout hořkou pilulku prohry v rozhodujícím semifinálovém zápase proti hráčkám Vítkovic.

Přestože poslední zápas začal velkým tlakem Vítkovických hráček, našim holkám se ho podařilo se ctí ustát a nepustit soupeřky do výrazného vedení. Vítkovické hráčky měly přesto víc ze hry a poměr střel 13:5 to jen potvrzuje. Přesto šly hráčky Ivanti do šatny ve vedení 2:1. Ve druhé třetině se hra opticky vyrovnala, ale byly to soupeřky, které otočily skóre ve svůj prospěch. Zlepšená hra našich hráček na konci druhé třetiny byla korunována úspěchem a těsně před koncem třetiny bylo vyrovnáno.

O všem tedy měla rozhodnout třetí třetina. Ta byla vyrovnaná. Oba celky stáhly hru na dvě pětky a tempo zápasu bylo vysoké a bojovalo se o každý kousek prostoru na hřišti. Byly to bohužel opět soupeřky, které se ujaly vedení a naše hráčky přes veškerou snahu již nedokázaly vstřelit vyrovnávací branku. Nepomohla tomu ani závěrečná powerplay, kdy jsme naopak inkasovali další gól do prázdné branky.

Přestože se postup do finále nepodařil, holky dokázaly na zápasy play-off načasovat formu a semknout se týmově. Ukázaly, že za rok opět florbalově vyrostly, do týmu se zapracovaly nové hráčky a do příštích let je určitě na čem stavět. Je ale potřeba stále na sobě pracovat a uvědomit si, že bez tréninku se nedá hrát florbal, který by hráčky i diváky bavil.

S juniorskou kategorií se loučí dvě hráčky, Vanda Šnajberková a Nikola Hamerníková, kterým děkujeme za léta v našem mládežnickém florbale a přejeme jim hodně štěstí mezi ženami!

Za celou sezónu také děkujeme všem ostatním hráčkám, realizačnímu týmu a partnerům, bez kterých by se náročná sezóna vrcholové juniorské ligy nemohla odehrát. Je to především hlavní partner Ivanti a další partneři - Praha 11, Florbal Expert, Peugeot, Top Hotel a další.