Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 14.10.2018

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

9:2
(3:1, 2:0, 4:1)

VŠO FLORBAL CHODOV

VŠO Florbal Chodov

Přiští zápas 27.10.2018

SH Předměřice n. L. 

IBK Hradec Králové

Hradec Králové

:
od 17:00

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Juniorky po výborných výkonech usilují o finále

Po trochu překvapivé volbě Vítkovic nás o Velikonocích čekala repríza loňského souboje ve finále. I s tím, že opět začínáme v Ostravě, takže v pátek v sedm ráno z Opatova vyráží kolona týmových vozů Ivanti doplněná o několik obětavých rodičů. Naštěstí jsme D1 projeli včas a na místo zápasu tygřice dorazily s dostatečným předstihem, aby se dokázaly připravit na první zápas.

Díky tomu jsme od začátku předváděly soustředěný výkon a Vítkovice jsme do ničeho nepustily. Pravidelně jsme střídaly všechny tři pětky a v první třetině jsme rozhodně nebyly slabším týmem. I tak jsme bohužel inkasovaly jako první po krásné kombinaci první pětky soupeřek. Naše bojovnice to ale nezlomilo a své úsilí ještě zvýšily. Do druhé třetiny nastupujeme s mankem jedné branky. V průběhu druhé třetiny jsme se dostaly do velkého tlaku, možná i díky několika přesilovkám, které jsme hrály, ale stále jsme se nemohly prosadit. Až se nám konečně po 32 minutách podařilo prolomit střelecké trápení, a důrazem se prosadila Lucka po nahrávce Niky H. Vyrovnaný stav trval pouze chvilku a z ojedinělé akce se opět prosazují soupeřky. Naši hru to ale nijak neovlivnilo a po minutě a půl znovu vyrovnává Eliška T., která se prosadila díky své ohromující rychlosti, kterou zakončila přesnou střelou. Po dvou třetinách byl vyrovnaný stav a bylo jasné, že drama bude pokračovat i v poslední třetině.

Závěrečnou část jsme opět zahájily aktivně, ale i soupeř dostal šanci přesilové hry. Tu jsme sice ubránily, ale než Ester stačila doběhnout do svého postavení, tak se po třetí prosadily Vítkovické rytířky šťastnou tečí nahození před brankou. V tuto chvíli jsme si vybraly jedinou slabší chvilku zápasu a z dalšího útoku inkasujeme čtvrtou branku. I za nepříznivého stavu se naše holky jako správné tygřice rvaly o každý balonek a po spolupráci Ester a zakončující Lucky jsme se dostaly na dostřel jediné branky. V tuto chvíli se lámal zápas. Přestože jsme všechny zbývající síly vrhly do útoku, kýžené vyrovnání to nepřineslo, naopak z brejků Vítkovice ještě dvakrát kontrovaly na konečných 6:3.

Přestože jsme prohrály, tak jsme odehrály povedené utkání a holky si dokázaly, že jsou schopné s Vítkovicemi hrát naprosto vyrovnanou partii. Soupeřky jsme dokonce přestřílely a především ve druhé třetině dostaly pod velký tlak.

Velkou pochvalu si zaslouží všechny hráčky, ale asi nejvíce zaujala naše třetí pětka, která odehrála celý zápas s ohromnou chutí, bojovností a bez respektu zle zatápěly zkušenějším soupeřkám. Páteční výkon byl velkým příslibem pro sobotní zápas.

Ivanti Tigers Jižní Město - 1.SC Tempish Vítkovice 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

 

V sobotu jsme nastupovaly až od osmi večer po zápase našich žen, které juniorkám ukázaly, jak se má vyhrávat. Od úvodního hvizdu jsme hýřily aktivitou a bylo jenom otázkou času, kdy se prosadíme. To se poprvé povedlo Aničce krásnou střelou z pozice beka po nahrávce Péti. Na tuto branku ještě Vítkovice dokázaly odpovědět, ale na naše další tři góly již ne. Postupně se prosadila Lucka (Ester), Andrle, která okopírovala střelu Lucky a Niky H, která dorazila střelu Lucky. Celou první třetinu jsme odehrály s přehledem a soupeřky prakticky k ničemu nepustily.

Když se během první minuty druhé třetiny rychle za sebou prosadila Kačka (Vanda) a Ester (Lucka) bylo v podstatě o zápase rozhodnuto. Dále jsme měly zápas pod kontrolou, ale přeci jenom jsme trochu ubraly z tempa a další naše šance zůstaly již nevyužity. Ke konci druhé třetiny se dvakrát prosadily Vítkovice, ale jejich naděje rázně utnula Lucka, která ze vzduchu trefila nahození od Péti. Do kabin po druhé třetině jsme šly s pohodlným náskokem 4 branek a bylo jasné, že zápas si můžeme prohrát jenom samy.

To se naštěstí nestalo, ve třetí třetině jsme hrály to, co jsme potřebovaly. Několika efektními zákroky se blýskla Papouch a zápas se již v podstatě dohrával. Skóre se již nezměnilo, takže bylo jasné, že nás čeká další výlet do Ostravy. Rozhodující zápas se hraje v pondělí od 11:30, a pokud holky dokáží zopakovat svoje výkony z obou semifinálových zápasů, tak mají velkou šanci zopakovat svůj loňský postup do finále.

Holky, ničeho se nebojte, máte na to a záleží jenom na vás!!

Ivanti Tigers Jižní Město - 1.SC Tempish Vítkovice 7:3 (4:1, 3:2, 0:0) 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

16.10.2018

Žádáme všechny, kteří tak ještě neučinili, o úhradu příspěvků. Veškeré info v záložce Klub/Příspěvky. Děkujeme

08.10.2018

Klubové focení (jednotlivé týmy, doplnění profilových fotek, kdo nemá) bude probíhat dne 3.11. v rámci domácího utkání extraligy žen. Časový harmonogram bude upřesněn.

24.09.2018

Schůzka rodičů se koná 2.10. v hale. V 17:40 kategorie do starších žákyň, 18:00 všichni, poté starší kategorie. Info v emailech. Díky

Říjen 2018

1. Ivanti TIGERS Jižní Město 8 58:19 24
2. 1. SC TEMPISH Vítkovice 7 47:21 19
3. VŠO Florbal Chodov 7 65:20 18
4. Bulldogs Brno 8 42:30 18
5. PSN Tatran Střešovice 7 51:34 15
6. FBC Ostrava 7 54:45 15
7. Florbal Židenice 8 32:42 9
8. SK Bivojky Litvínov 8 32:51 9
9. FBŠ Jihlava 7 28:49 8
10. Mladá Boleslav 7 25:41 6
11. FBC Liberec 7 40:50 5
12. Florbal Ústí 8 46:80 4
13. Hradec Králové 7 33:46 3
14. FbŠ Bohemians 8 36:61 3

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2018 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 186568
Posledních 30 dnů: 4964 | Posledních 7 dnů: 1316 | Poslední den: 148

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Florbal Expert Unihoc MC DAVID
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Praha Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
MS 2018
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom
Galerie
Rajče Ivanti TIGERS Florbal