1.SC Vítkovice

5:3
(1:2, 2:1, 2:0)

Juniorky po výborných výkonech usilují o finále

Po trochu překvapivé volbě Vítkovic nás o Velikonocích čekala repríza loňského souboje ve finále. I s tím, že opět začínáme v Ostravě, takže v pátek v sedm ráno z Opatova vyráží kolona týmových vozů Ivanti doplněná o několik obětavých rodičů. Naštěstí jsme D1 projeli včas a na místo zápasu tygřice dorazily s dostatečným předstihem, aby se dokázaly připravit na první zápas.

Díky tomu jsme od začátku předváděly soustředěný výkon a Vítkovice jsme do ničeho nepustily. Pravidelně jsme střídaly všechny tři pětky a v první třetině jsme rozhodně nebyly slabším týmem. I tak jsme bohužel inkasovaly jako první po krásné kombinaci první pětky soupeřek. Naše bojovnice to ale nezlomilo a své úsilí ještě zvýšily. Do druhé třetiny nastupujeme s mankem jedné branky. V průběhu druhé třetiny jsme se dostaly do velkého tlaku, možná i díky několika přesilovkám, které jsme hrály, ale stále jsme se nemohly prosadit. Až se nám konečně po 32 minutách podařilo prolomit střelecké trápení, a důrazem se prosadila Lucka po nahrávce Niky H. Vyrovnaný stav trval pouze chvilku a z ojedinělé akce se opět prosazují soupeřky. Naši hru to ale nijak neovlivnilo a po minutě a půl znovu vyrovnává Eliška T., která se prosadila díky své ohromující rychlosti, kterou zakončila přesnou střelou. Po dvou třetinách byl vyrovnaný stav a bylo jasné, že drama bude pokračovat i v poslední třetině.

Závěrečnou část jsme opět zahájily aktivně, ale i soupeř dostal šanci přesilové hry. Tu jsme sice ubránily, ale než Ester stačila doběhnout do svého postavení, tak se po třetí prosadily Vítkovické rytířky šťastnou tečí nahození před brankou. V tuto chvíli jsme si vybraly jedinou slabší chvilku zápasu a z dalšího útoku inkasujeme čtvrtou branku. I za nepříznivého stavu se naše holky jako správné tygřice rvaly o každý balonek a po spolupráci Ester a zakončující Lucky jsme se dostaly na dostřel jediné branky. V tuto chvíli se lámal zápas. Přestože jsme všechny zbývající síly vrhly do útoku, kýžené vyrovnání to nepřineslo, naopak z brejků Vítkovice ještě dvakrát kontrovaly na konečných 6:3.

Přestože jsme prohrály, tak jsme odehrály povedené utkání a holky si dokázaly, že jsou schopné s Vítkovicemi hrát naprosto vyrovnanou partii. Soupeřky jsme dokonce přestřílely a především ve druhé třetině dostaly pod velký tlak.

Velkou pochvalu si zaslouží všechny hráčky, ale asi nejvíce zaujala naše třetí pětka, která odehrála celý zápas s ohromnou chutí, bojovností a bez respektu zle zatápěly zkušenějším soupeřkám. Páteční výkon byl velkým příslibem pro sobotní zápas.

Ivanti Tigers Jižní Město - 1.SC Tempish Vítkovice 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

V sobotu jsme nastupovaly až od osmi večer po zápase našich žen, které juniorkám ukázaly, jak se má vyhrávat. Od úvodního hvizdu jsme hýřily aktivitou a bylo jenom otázkou času, kdy se prosadíme. To se poprvé povedlo Aničce krásnou střelou z pozice beka po nahrávce Péti. Na tuto branku ještě Vítkovice dokázaly odpovědět, ale na naše další tři góly již ne. Postupně se prosadila Lucka (Ester), Andrle, která okopírovala střelu Lucky a Niky H, která dorazila střelu Lucky. Celou první třetinu jsme odehrály s přehledem a soupeřky prakticky k ničemu nepustily.

Když se během první minuty druhé třetiny rychle za sebou prosadila Kačka (Vanda) a Ester (Lucka) bylo v podstatě o zápase rozhodnuto. Dále jsme měly zápas pod kontrolou, ale přeci jenom jsme trochu ubraly z tempa a další naše šance zůstaly již nevyužity. Ke konci druhé třetiny se dvakrát prosadily Vítkovice, ale jejich naděje rázně utnula Lucka, která ze vzduchu trefila nahození od Péti. Do kabin po druhé třetině jsme šly s pohodlným náskokem 4 branek a bylo jasné, že zápas si můžeme prohrát jenom samy.

To se naštěstí nestalo, ve třetí třetině jsme hrály to, co jsme potřebovaly. Několika efektními zákroky se blýskla Papouch a zápas se již v podstatě dohrával. Skóre se již nezměnilo, takže bylo jasné, že nás čeká další výlet do Ostravy. Rozhodující zápas se hraje v pondělí od 11:30, a pokud holky dokáží zopakovat svoje výkony z obou semifinálových zápasů, tak mají velkou šanci zopakovat svůj loňský postup do finále.

Holky, ničeho se nebojte, máte na to a záleží jenom na vás!!

Ivanti Tigers Jižní Město - 1.SC Tempish Vítkovice 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)