SKV Vinohrady

:
od 00:00

I přes porážku blízko vítězství v přeboru dorostenek

V neděli jsme vyrazili na další dva zápasy přeboru dorostenek. První nás čekal proti TJ Sokol Nové Strašecí. A druhý proti Acema Sparta. Uspěly jsme sice jen z poloviny, ale i tak jsme se významně přiblížily na dosah celkovému vítězství v této soutěži. Do konce nás čekají ještě dva těžké zápasy.

TJ Sokol Nové Strašecí: TIGERS FK Jižní Město 5:7

Do prvního zápasu jsme jako vždy chtěly vstoupit co nejlépe. Ze začátku jsme byly takové ospalé, ale přeci jenom se nám v 7. minutě podařilo vstřelit úvodní branku utkání. A když jsme hned za dvě minuty přidaly další, skončila první třetina 2:0 v náš prospěch. Do druhé třetiny nám dal trenér za úkol se více soustředit na rozehrávku a zakončení. Po pravdě se nám to ale moc nedařilo. Na náš gól na 3:0 dokázaly soupeřky velice rychle zareagovat snížením na 3:1. Ve třetí třetině padaly góly na střídačku na obou stranách, až se skóre se zastavilo na stavu 7:5. První zápas jsme tedy vyhrály, připsaly jsme si tři body a těšily se na další zápas se Spartou.

TIGERS FK Jižní Město: ACEMA Sparta Praha 1:3

Ve druhém zápase nás čekala Sparta. V zápase jsme chtěly zlepšit hlavně střelbu (zakončení), ve které jsme v prvním utkání nebyly moc úspěšné. Jak se nám podařilo úkol splnit můžete nyní posoudit sami…

První třetina zápasu skončila bez branek. I když jsme měly spoustu šancí a hrálo se téměř výhradně  na polovině našich soupeřek, pořád nám to tam nechtělo spadnout. Do druhé třetiny jsme nastoupily s ještě větším nasazením a odhodláním, za což jsme byly hned zkraje odměněny vedoucím gólem. Ale náskok jsme nedokázaly udržet. Soupěřky dokázaly v polovině zápasu vyrovnat a hned minutu poté jela Sparta nájezd, který dokázala proměnit a rázem bylo skóre 2:1 v náš neprospěch. Zápas ale stále nebyl ztracen. Do konce zbývalo ještě dost času na obrat. Ve druhé třetině se už ale skóre i přes naší veškerou snahu nezměnilo. V poslední třetině jsme chtěly Spartu porazit, snažily jsme se, ale gól furt ne a ne padnout. Naopak jsme opět z ojedinělého brejku samy inkasovaly, a tak bylo skóre 3:1. Ve čtvrté minutě byla vyloučena hráčka Sparty za sekání. Chtěly jsme toho okamžitě využít, snažily jsme se co to síly dalo, ale prostě se nám to nepodařilo. Aby toho nebylo málo, tak jsme na konci přesilovky ještě díky zranění přišly po nezaviněné srážce s protihráčkou o jednu hráčku. Konec zápasu byl celkem vyhrocený, nám se už gól dát nepovedlo, a tak jsme i přes velkou herní převahu a množství šanci odešly ze zápasu poraženy.