SKV Vinohrady

:
od 00:00

Dorky „přeborky“ vítězně

Po téměř dvouměsíční pauze pro nás v sobotu 3. února pokračoval přebor dorostenek. Čekaly nás dva zápasy se soupeři z čela průběžné tabulky, takže o motivaci jsme měly postaráno. Po dvou výhrách jsme se v tabulce dostaly před naše soupeřky a ve zbývajících zápasech se budeme snažit si naše postavení udržet.

FbC Plzeň: TIGERS FK Jižní Město 2:4

Letošní první zápas přeboru dorostenek jsme odehrály proti týmu FbC Plzeň. A první třetina bohužel vůbec nedopadla podle našich představ. Relativně brzy po začátku hry jsme hned obdržely branku a zhruba v polovině třetiny ještě jednu.

Do druhé třetiny jsme nastoupily se ztrátou dvou branek a snažily jsme se probít přes houževnatě bránící soupeřky k vyrovnání. Chvíli po začátku druhé třetiny jsem sice vstřelily první branku i my, ale to bylo pro tuto část hry z naší strany vše.

Do závěrečné třetiny jsme tak vstupovaly stále se ztrátou jednoho gólu. Ve druhé minutě třetí třetiny konečně prostřelila obranný val soupeřek z dálky K. Zlatníková a když chvilku po ní byla opět z dálky úspěšná i A. Hejzlarová, konečně jsme se dostaly do vedení. Cestu za vítězstvím nám nezkomplikovalo ani vyloučení K. Zlatníkové chvilku před koncem zápasu. Naopak v oslabení ještě pojistila naší výhru A. Bartušková.

TIGERS FK Jižní Město: TJ Sokol Královské Vinohrady 6:1

Do druhého zápasu jsme nastoupily proti holkám z SKV. Začátek utkání byl trochu ospalý, přesto jsme si vytvářely i přes tempo hry dobré šance na zakončení, ale gól padl až v čase 9:11 po zakončení K. Stůjové, které asistovala K. Zlatníková. Stavem 1:0 skončila první třetina zápasu.

Hned po začátku druhé třetiny nás do dvoubrankového vedení dostala opět K. Stůjová po nahrávce od E. Maříkové. Po této akci jsme již ve druhé třetině nevstřelily žádný gól. Občas jsme měly i problém se soupeřem, který nás začal více napadat, ale s tím nám pomohla naše nová gólmanka A. Bartušková.

Třetí třetinu otevřela v čase 0:25 L. Tajčmanová, která zvýšila naše vedení už na 3:0. Dvě minuty na to se prosadila také Z. Tuncelová po nahrávce od S. Šnajberkové. Poté jsme trochu vypustily jedno střídání a tím jsme dali soupeři šanci na snížení, kterou hned využil. Po této chybě jsme se ale opět rychle zkoncetrovaly a svou třetí brankou v utkání nás uklidnila K. Stůjová. Na konečný stav 6:1 upravila svou snad vůbec první střelou v letošním roce Sába Šnajberková.