Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 11.04.2018

SH Jižní Město 

Ivanti TIGERS Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

3:4
(2:2, 1:1, 0:1)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Florbal Chodov

Ohlédnutí za Gothia Cupem 2018

Před pár dny se ze Švédského Göteborgu vrátila 37 členná výprava, která reprezentovala náš klub ve dvou kategoriích G13 a G15.

 

 

 

 

Gothia Innebandy Cup 2018 z pohledu G15
 

Stejně jako v minulých letech jsme hned na začátku nového roku vyrazili na mládežnický turnaj do Göteborgu.


V úterý 2.1 jsme hromadně, spolu s mnoha dalšími týmy, odjeli autobusem do Švédského království. Cesta byla dlouhá, nepohodlná, ale bez komplikací.
Na místo jsme dorazili ve středu ráno a čekalo nás luxusní ubytování ve školních třídách. Hned jak byly odklizeny lavice a rozloženy karimatky se spacáky, všichni ulehli a čerpali síly na večerní trénink.
Jako trénink nám posloužil přátelák s G14 Mladé Boleslavi. Holky nepodaly optimální výkon, hra byla pomalá a hodně nepřesná. Pravděpodobně hrála roli únava z cesty. I přesto všechno jsme generálku výsledkově zvládli a vyhráli v poměru 4:2.  
 

Ve čtvrtek konečně začal turnaj. Ve skupině jsme narazili pouze na švédské soupeřky.
V prvním zápase proti Värnamo IK jsme se ze začátku dostávali pomalu do tempa a do herního klidu. To se změnilo po prvních dvou vstřelených brankách. Poté jsme už soupeřky k ničemu nepustili a skóre uzavřeli na krásných 7:0  v náš prospěch.
O pár hodin později jsme se střetli s Ekerö IK. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, tlačili na soupeřky, dobře kombinovali a odměnou nám bylo rychlé vedení 2:0. Jenomže, jak to vypadalo, že to půjde samo, holky polevily a soupeřky nasázely během chvilky celkem snadno dva góly do naší branky a začínali jsme zase od začátku. Naštěstí jsme do přestávky vstřelili další dvě branky a ve druhé části se vrátili k aktivní a následně i efektivní hře. Bylo z toho vítězství 7:2.
 

Pátek, druhý den turnaje, byl náročný a vítězný.
Třetím soupeřem pro nás byl tým IBK Vänersborg, který jsme celkem snadno naší aktivní a důraznou hrou přehráli 7:1. A hurá na poslední zápas skupiny.
V nočním zápase, začínal až ve 22:30, jsme se střetli s nejtěžším soupeřem ze skupiny- dosud rovněž neporaženým FBC Engelholm. Hrálo se velice vyrovnané utkání. Šance byly na obou stranách hřiště. První branku jsme vsítili v přesilové hře, kterou nám soupeřky darovaly špatným střídáním. Tento gól holky viditelně naladil, dobře bránily, chodily do rychlých protiútoků a zbytek zápasu jsme odehrály velice sebevědomě. Na konci jsme dokázali přidat ještě jednu branku.
Tímto vítězstvím jsme obsadili první místo ve skupině s plným počtem bodů a těšili jsme se z přímého postupu do čtvrtfinále.


Sobota a poslední zápas. Bohužel čtvrtfinále s Libercem nedopadlo vesele. Přestože jsme v poli hráli dobře, celý zápas jsme tlačili na soupeře, produktivita zaostávala. Dvě chyby v naší rozehrávce darovaly soupeřkám dvě poměrně laciné branky a nám ukončily slibně rozjetý turnaj. Prohráli jsme 1:2.
Tahle prohra nás mrzela všechny, a ještě chvilku bude. Ale je to sport… V průběhu celého turnaje jsme hráli dobrý florbal, bojovali jsme, ale neproměněné šance v jednom utkání nás stály medaili, na kterou tým rozhodně měl. Holky si tuto prohru určitě budou pamatovat,. Doufejme, že se z ní poučí a získané zkušenosti zúročí v dalších těžkých zápasech, které je ještě v této sezóně čekají.
 

V neděli jsme už jen pobalili věci a šli zatleskat našim G13 při přebírání skvělých bronzových medailí. Koukli jsme na pár finálových utkání a hurá domů.
 

Za celý turnaj si všechny hráčky zaslouží pochvalu. Ukázaly, že umí hrát pěkný florbal, umí bojovat a rvát se až do konce o výsledek. Naše hra se zlepšovala každým zápasem a od toho se můžeme odrazit do další práce…

 

A teď ještě pohled G13

 

Tým G13 byl složen především ze hráček ročníku 2004. Ty se konečně dočkaly startu ve své kategorii. Některé z nich hrály stejnou kategorii již potřetí a konečně do ní „dorostly“. Bylo to vidět i na hře. První den holkám ukázal, že mají dobře našlápnuto. Porazily nejprve hráčky Warberg IC a pak i slavné Pixbo Wallenstam. Tím měly dobře nakročeno k vysněnému postupu do play-off A, které bylo v minulých letech tolik vzdálené. Pak ale v dalším zápase ve skupině narazily na další dosud neporažený tým ve skupině. Ten se hrál v takzvaném Kostele nebo Göteborgských Bradavicích – tedy tělocvičně sice s věžičkami, ale s nestandardními rozměry a holky svým soupeřkám podlehly. Rázem se dostaly do situace, kdy musely nadcházející zápas vyhrát, aby se vysněného play-off A dostaly. S tím se ale holky velmi dobře vyrovnaly a zápas o vše vysoko vyhrály. Pak ještě musely ve večerním zápase na dálku fandit Pixbu, aby své soupeřky porazily. To se podařilo a naše holky tak vyhrály svoji skupinu a postoupily do play-off A z prvního místa rovnou do čtvrtfinále.

 

To znamenalo pouhý krok od medaile. Krok ale velmi dlouhý, protože je jako jediné čekaly soupeřky, které také svoji skupinu vyhrály, hráčky Endre. Už při rozcvičce se ale zdálo, že naše hráčky jsou ve větší pohodě a také bojovné náladě. Ta holky neopouštěla celý zápas a nadělily svým soupeřkám 7 gólů. Po zápase propukla velká oslava. Holky věděly, že už jim medaili nikdo nevezme, ale přesto všechny snily o finále. Po krátké pauze a přesunu do semifinálové haly mimo město, se připravovaly na svoje soupeřky IBK Lund. Jak se ukázalo, ty byly o něco lépe připravené a naše nervózně hrající hráčky se do zápasu nemohly dostat. Chybovaly v přihrávkách, chyběl nám pohyb i větší klid na hokejce. Šancí jsme si sice vypracovaly víc než soupeřky, ale ty trestaly každou naši chybu a výborně bránily a blokovaly střely našich hráček. Tak postupně navyšovaly svůj náskok a naše holky byly naopak zbrklejší. A pak byl najednou konec zápasu. Vysněné finále nám sice uteklo, ale holky byly smutné jen chvilku.

 

Medaile se z Gothie nevozí každý den, takže nakonec převládala radost a spokojenost jak od hráček, tak i trenérů. Bronzová medaile je tak skvělý úspěch našeho mládežnického florbalu! 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

18.06.2018

Připomínáme, že toto úterý 19.6. je poslední trénink mládeže.

14.06.2018

Pro hráče a hráčky, co se účastní zítřejšího (pátečního) turnaje je sraz v 8:00 h v hale Jedenáctka, ukončení ve 12:15 h. Vezměte si oranžový dres.

11.06.2018

12.6.2018 jsou veškeré tréninky zrušeny, uvidíme se v hale na rozlučce se sezónou od 17hod.

Červen 2018

 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
1. 1.SC Vítkovice 23 220:56 62
2. Ivanti TIGERS Jižní Město 22 226:76 60
3. Florbal Chodov 23 193:67 57
4. FBC Ostrava 22 178:111 48
5. FbŠ Bohemians 22 121:139 32
6. Panthers Praha 22 90:109 32
7. FBK Jičín 22 107:183 25
8. FBC Liberec 22 97:172 23
9. FBS Olomouc 22 88:140 19
10. Tatran Střešovice 22 85:161 17
11. Florbal Židenice 22 72:129 15
12. SKV Vinohrady 22 63:197 9

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2018 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 172894
Posledních 30 dnů: 3170 | Posledních 7 dnů: 1109 | Poslední den: 67

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Florbal Expert Unihoc MC DAVID
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Praha Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
MS 2018
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen OZP Rotor TvCom
Galerie
Rajče Ivanti TIGERS Florbal