FBC Plzeň

:
od 10:00

Přeborové dorky tentokrát za tři body

Po dvou týdnech jsme opět zavítaly do barrandovské nafukovačky k dalším dvěma zápasům přeboru dorostenek. Musely jsme se vyrovnat s velkou marodkou, a tak jsme do utkání nastoupily v pro nás nezvyklém počtu pouze devíti hráček do pole…

TIGERS FK Jižní Město: FbC Plzeň 2:4

Do prvního zápasu proti FbC Plzeň jsme tedy vstoupily jen se dvěma útoky a pouhými třemi obránkyněmi. I přesto jsme ale šly do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát.

Ve čtvrté minutě zápasu se nám dokonce podařilo vstřelit úvodní branku utkání, když se trefila Vendula Kolkusová po nahrávce Naty Zichové. Soupeřky ale po chybě naší obrany dokázaly záhy vyrovnat a tak byl po první třetině stav nerozhodný 1:1.

Ve druhé třetině jsme chtěly utkání znovu překlopit na naší stranu. Snažily jsme se hrát soupeřkám „do těla“, což se neobešlo bez pár neslušných poznámek z jejich strany. Bohužel sil nám rychle ubývalo, a tak jsme ve čtvrté minutě dostaly druhý gól a minutu před koncem druhé třetiny ještě třetí. Když zhruba v polovině závěrečné třetiny zvyšovaly soupeřky už na 4:1, zdálo se, že je utkání ztracené. Jiskru naděje nám vykřesala Linda Lumbachová, která minutu před koncem pohotově dorazila do prázdné branky nepřesnou střelu Venduly Kolkusové, ale i přes závěrečnou power-play, ve které jsme si vytvořily pár nadějných šancí, jsme už porážku odvrátit nedokázaly.

TIGERS FK Jižní Město: Lokomotiva Rakovník 5:4

I přes nezdar v prvním utkání jsme neztratily odhodlání a do druhého zápasu jsme vstoupily opět aktivně, za což nám byl odměnou první gól v síti soupeřek, který vstřelila Andrea Balcárková. Vedení nám ale bohužel vydrzželo pouhých 6 sekund. Vedení nám vrátila hezkou střelou Terka Peková, ale za dalších 35 sekund už na tabuli svítilo skore 2:2. Do konce první třetiny jsme inkasovaly ještě jednou a protože jsme nedokázaly na obdrženou branku reagovat tak rychle jako naše soupeřky, šly jsme do druhé třetiny s jednogólovou ztrátou. Tu jsme smazaly hned zkraje, ale jak už tomu v tomto zápase bylo dvakrát i do třetice soupeřky na námi vstřelenou branku reagov aly okamžitě. Tentokrát to trvalo 19 sekund a opět jsme prohrávaly. Pět vteřin před koncem druhé třetiny se podařilo druhým gólem v utkání srovnat Lindě Lumbachové, a tak musela rozhodnout až poslední třetina. V té jsme naštěstí skórovaly už pouze my (byť jen jednou), když se necelou minutu před koncem v přesilovce krásně trefila Zuzka Tuncelová. Tentokrát už soupeřky nestihly zareagovat, a tak jsme nakonec se štěstím vyhrály.

Vzhledem k tomu, že jsme hrály pouze v devíti hráčkách v poli, byl pro nás zápas velmi náročný, ale přesto nás moc bavil a nakonec nám bylo i trošku líto, že jsme ještě nehrály další…