Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

Poslední zápas 24.11.2018

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

3:7
(2:4, 0:1, 1:2)

1. SC TEMPISH Vítkovice

1. SC TEMPISH Vítkovice

Přiští zápas 16.12.2018

SH Jižní Město 

Ivanti Tigers Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 17:00

FBS Olomouc

FBS Olomouc

Česko-slovenské kapitánky po MS

Na právě skončeném světovém šampionátu vedly své týmy jako kapitánky. Martina Čapková za Česko, Lucia Košturiaková za Slovensko. V Tigers oblékají stejný dres a patří k tahounkám týmu. Přečtěte si zajímavý dvojrozhovor o tom, jak to vidí tyto dvě legendy našeho týmu a jestli mají společného i něco jiného než jen florbal.

1. Jak celkově hodnotíte MS v Bratislavě?

M: I přes trošku komplikovaný rozjezd to nakonec organizátoři zvládli velmi dobře na to, že se jednalo o jejich první seniorský šampionát. Oceňuju především jejich flexibilitu ohledně plnění některých last minute úkolů. Ne každý by byl schopný do dvou dnů bez přípravy zařídit turnajovou párty. Divácká návštěva byla na některé zápasy trochu slabší, ale to se asi dalo předem očekávat. Doufejme, že celé MS přispělo k popularizaci florbalu na Slovensku.

L: Pro nás konečně povedené mistrovství, po těch všech nešťastných prohrách a neúspěších jsme si to snad i zasloužili. Atmosféra byla výborná, tak jsem ráda, že jsme to fanouškům aspoň trochu vrátili na hřišti. 

2. Za poslední dva týdny jste si už určitě zvykly na pozornost médií. Je ale nějaká netradiční (ale publikovatelná) otázka, kterou byste chtěly položit jedna druhé?

M: Já bych se ráda zeptala, jestli kvůli svatbě budeš odkládat případné těhotenství, aby sis užila borovičky, co hrdlo ráčí?

L: Čápo, ze závěrečné after party si Tě moc nevybavuji, mohla bys mi prosím říct jak sis tuto oficialitku užila? 

3. Je známo, že pracujete ve stejné firmě. Kdo z Vás je na vyšší pozici a má tedy právo šikanovat toho druhého na pracovišti?

M: Lucka sice není moje přímá nadřízená, ale občas jí říkám paní šéfová. Nějaká šikana kvůli vyšší pozici se u nás ve firmě moc nenosí, tam se šikanujeme všichni navzájem.

L: Ve firmě jsem sice déle já, ale bohužel právo Čápu šikanovat nemám. Dost mě to mrzí, protože ten jeden týden, kdy byl její přímý nadřízený na dovolené jsem si vážně užila :-)

4. Myslíte si, že je těžší vést jako kapitánka český nebo slovenský tým a proč?

M: Myslím, že nad tím už jsme se možná letos párkrát zamýšlely, nicméně má to své pro i proti. Na český tým je kladen trochu vyšší tlak ohledně výsledku na turnaji, ale zase na rozdíl od Lucky nemusím po večerech řešit organizační věci a dohadovat se o tom, jestli dostaneme nějaké oblečení. Každopádně na tom letošním MS bylo podle mě z mnoha důvodů příjemnější být kapitánkou slovenského týmu.

L: Asi spíš český, protože se od nich čeká víc a taky je asi těžší si získat respekt všech hráček. S našim věkovým průměrem 20 let to mám přeci jen o něco jednodušší, některé hráčky mě dokonce už pouštějí sednout v hromadné dopravě :-)

4. Co obdivujete na té druhé a jakou vlastnost té druhé byste určitě nechtěly mít?

M: Já na Lucce obdivuji, jak nikdy nic nevzdává a je to dříč, ale hlavně to, že zvládá hrát s ortézami na obou kotnících. Z toho šněrování bych se zabila. Sama bych asi nechtěla být takový perfekcionista, protože to musí být strašně náročný život. Já preferuji svůj trochu flegmatičtější přístup.

L: Obdivuji Čápy biceps. Myslím, že to je jeden z hlavních předpokladů správné kapitánky. Já musím místo kapitánské pásky používat ustřihnutou dětskou ponožku a to se většině sponzorů a IFF příliš nelíbí. Ještě, že žádného sponzora nemáme :-)

Taky Čápě závidím její sílu (asi to trošku souvisí s tím bicepsem), jednou bych chtěla na benchi zvednout aspoň polovinu toho co ona. 

Tak úplně ji ale nezávidím její výšku, musí to být hodně frustrující dlouhé roky marně hledat vyššího partnera a nakonec se smířit s tím, že nejspíš umřu sama nebo budu trpět bolestí zad z toho neustálého ohýbání se. 

6. Největší událost tohoto roku - MS je za vámi. Jaké jsou vaše cíle do zbytku sezóny?

M: Ráda bych ve zdraví dohrála sezónu a rozhodně nemám jiný cíl než Superfinále. Tam už se může stát cokoliv a bude to určitě zase legrace. S repre spoluhráčkami z Chodova už jsme zavtipkovaly, že bychom si proti sobě rády v Ostravě zahrály, tak snad nám to vyjde.

L: Odpočívat, tloustnout a plánovat svatbu. Ale teď vážně, chtěla bych být ještě chvíli hubená a taky myslím, že bychom všechny chtěly okusit atmosféru prvního ostravského Superfinále. O Vánocích si trochu odpočineme a jedeme dál, čeká nás opravdu náročné play off!

 

Diskuze k článku

Krátké zprávy

07.11.2018

Připomínáme, že zítra ve čtvrtek 8.11. není hala. Elévky/elévové a stržky mají od 15:30 tělocvičnu, mlžky/mlži jump park a junky zrušenou kondici. Díky za pochopení

05.11.2018

Připomínáme, že počínaje zítřkem (6.11.) se mění začátky úterních tréninků a to následovně: elévky/ elévové, mlžky/ mlži, stržky od 16:45, dorky/ junky od 17:45.

24.10.2018

V úterý 30.10. jsou z důvodu podzimních prázdnin zrušeny tréninky mládeže.

1. Fat Pipe Florbal Chodov 12 96:33 35
2. 1. SC TEMPISH Vítkovice 12 90:27 32
3. FBC Ostrava 12 85:43 28
4. Ivanti TIGERS Jižní Město 12 86:55 23
5. FbŠ Bohemians 12 69:70 20
6. Panthers Praha 12 52:63 17
7. FBK Jičín 12 64:76 15
8. FBS Olomouc 12 49:77 15
9. Tatran Střešovice 12 49:71 13
10. Florbal Židenice 12 29:57 6
11. FBC Liberec 12 43:73 6
12. FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 12 34:101 6

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2018 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 195612
Posledních 30 dnů: 4924 | Posledních 7 dnů: 1317 | Poslední den: 198

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Peugeot Praha 11 Florbal Expert Unihoc MC DAVID
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Praha Centrum Chodov Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Tisknihned Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Superfinale Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom
Galerie
Rajče Ivanti TIGERS Florbal