(3:1, 1:0, 2:3)

VŠO FLORBAL CHODOV

VŠO Florbal Chodov

Náročný start sezony za 2 body

O víkendu jsme se hráčky, trenéři i rodičové konečně dočkali. Zahajoval se nový ročník vrcholové soutěže juniorek, kde obhajujeme stříbrné medaile z loňského roku. Všichni si ještě určitě pamatujeme jarní pravidelné výlety do Ostravy, takže aby nám to nebylo líto, hned na úvod jsme přivítaly oba ostravské týmy v naší hale. Jinými slovy tygřice čekaly zápasy proti prvnímu a třetímu týmu z loňska. Začátek jako řemen.

Jako první nás čekala Ostrava, která nám určitě měla, co vracet. Podle toho také vypadala sestava soupeřek, které přijely v plné síle. Na naší straně nastoupila sestava nakombinovaná napůl z juniorek a dorostenek a hned na úvod se sluší přiznat, že všechny debutantky v juniorském dresu obstály na výbornou. Do zápasu jsme vlétly opravdu jako smečka hladových tygřic a během první třetiny jsme na hřišti jasně dominovaly. Škoda mnoha dalších neproměněných šancí, které nás v konečném účtování docela zamrzelyL. Po první třetině nakonec vedeme pouze 2:0, když oba góly vstřelila „staronová“ posila Eliška Chudá.

Když na začátku druhé třetiny přidala třetí gól Péťa M., zdálo se, že si v pohodovém tempu dokráčíme pro tři body. Zřejmě si to myslely i hráčky na hřišti, ubraly ze svého tempa a Ostrava nenápadně vyrovnala hru. Když jsme pak inkasovaly první branku ze závaru před brankou, ztratily jsme úvodní jiskru a do naší hry se vloudila obava o výsledek. Najednou jsme hrály pod tlakem, Ostrava nás dokázala zamknout na naší polovině a další branky visely ve vzduchu. To se také stalo a druhá třetina končila za nerozhodného stavu 3:3, ale ten, kdo určoval ráz hry, byla Ostrava. Těsně před koncem třetiny jsme dokonce inkasovaly počtvrté, ale branka nakonec nebyla uznána, protože se míček dostal do naší sítě mimo vyznačený prostor branky.

Poslední třetina byla dlouho vyrovnaná, a jak se čas krátil, bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. To se nakonec povedlo Ostravě a z rychle rozehrané standardky do nepřipravené obrany vsítily rozhodující branku.

Ivanti Tigers FK Jižní Město – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Sestava: Špačková Lucie (Papoušková Veronika) – Balejová Veronika, Beránková Vendula, Hamerníková Nikola, Chlebcová Michaela, Chudá Eliška, Janušková Ester, Kovaříková Kateřina, Malecká Petra, Paletářová Barbora, Řezáčová Lucie, Šnajberková Vanda, Trojánková Eliška, Vyšteinová Veronika

Góly: :01:52 Chudá Eliška , 04:37 Chudá Eliška (Kovaříková Kateřina), 20:53 Malecká Petra (Řezáčová Lucie)

Ztracené body proti Ostravě jsme potřebovaly dohnat v neděli. Ale z Vítkovic šel docela strach, v sobotu nastřílely Boleslavi 16 branek. Hráčky však dokázaly dostat z hlavy vítkovický komplex a od začátku hrály velice pěkně a soupeřky nepouštěly do žádných velkých šancí. Naše trpělivá hra přinesla ovoce v podobě první vstřelené branky, ale po půl minutě jsme udělaly první chybu v zápase, kterou soupeř nekompromisně potrestal. Po pěti minutách se situace opakoval a na naší vstřelenou branku Vítkovice opět odpovídají vyrovnáním. I ve druhé třetině jsme měly více ze hry, soupeřky jsme přestřílely, ale i na náš třetí gól rytířky odpovídají vyrovnáním. Takže stejně jako v sobotu po dvou třetinách 3:3!

Ale poslední třetina měla přeci jenom jiný průběh. Sice jsme dostaly první branku, ale v závěru první přesilovky se dokázala prosadit Vendy krásnou střelou a znovu srovnat. I když jsme v této fázi zápasu měly převahu, soupeř 2x potrestal naše chyby a poprvé v zápase se dostal jeden z týmů do dvoubrankového vedení. Do konce utkání chybělo pět minut a nám již moc času na obrat nezbývalo. Holky se rvaly ze všech sil, bojovaly o každý balonek a přišla zasloužená odměna. Nejdříve Lucka srovnala z rychle rozehrané standardky a vyrovnání zařídila největší hvězda zápasu Péťa M., která ke třem gólům přidala ještě tři asistence. V poslední vteřině zápasu zahrála vítkovická hráčka rukou, takže jsme do prodloužení šly s výhodou jedné hráčky v poli. V druhé přesilovce jsme si vypracovaly několik střeleckých příležitostí, které volaly po gólu, nakonec se ujala až střela Lucky = vydřené, ale zasloužené vítězství.

Herbadent Praha 11 SJM – FBŠ Jihlava 7:6 (p) (2:2, 1:1, 3:3 – 1:0)

Sestava: Papoušková Veronika (Špačková Lucie) – Balejová Veronika, Beránková Vendula, Hamerníková Nikola, Chlebcová Michaela, Chudá Eliška, Janušková Ester, Kovaříková Kateřina, Malecká Petra, Paletářová Barbora, Řezáčová Lucie, Šnajberková Vanda, Trojánková Eliška, Vyšteinová Veronika

Góly: :07:07 Malecká Petra (Hamerníková Nikola), 12:15 Malecká Petra (Hamerníková Nikola), 25:13 Šnajberková Vanda (Malecká Petra), 38:18 Beránková Vendula (Janušková Ester), 55:56 Řezáčová Lucie (Malecká Petra), 56:36 Malecká Petra (Hamerníková Nikola), 61:30 Řezáčová Lucie (Malecká Petra)

Na úvod nás čekaly asi jedny z nejtěžších zápasů v této sezóně. Na zápasech bylo trochu vidět, že je začátek sezony, někdy vázla souhra, někdy přišly zbytečné chyby, ale celkově jsme odehrály dva pěkné zápasy ve vysokém tempu a s nasazením, které prokázaly, že i letos můžeme hrát na špičce soutěže. Navíc podle dalších výsledků se zdá, že soutěž bude vyrovnanější než vloni a každý bod proti silným soupeřům se bude počítat.