Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

 

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

 

Poslední zápas 07.05.2017

Sportovní areál Jičín 

FBS Olomouc

FBS Olomouc

1:10
(1:6, 0:1, 0:3)

TIGERS Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 23.09.2017

Nová MSH Mladá Boleslav 

TIGERS Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 12:30

BLACK ANGELS

BLACK ANGELS

Jeden bronz a spousta zkušeností – #PG2017

G14 odehrály letošní Prague Games hlavně kvůli získávání zkušeností, které mohou v dalších letech zúročit. V týmu se představily především mladší hráčky ročníku 2004 a mladší, takže cílem byla tentokrát především týmová hra a zlepšování individuálních dovedností.

V základní skupině se holky utkaly se dvěma švédskými týmy a jedním polským, a přestože byly zápasy vyrovnané, tak na oba švédské týmy nestačily. Musíme vyzdvihnout hlavně zápas proti Täby, suverénkám naší skupiny, se kterými hrály holky polovinu zápasu vyrovnanou partii a předvedly nejlepší výkon z celého turnaje. Zápas s polskými soupeřkami Olimpia Osowa Gdaňsk byl jediným, kde naše hráčky dominovaly a nebýt nepřesností ve finálních přihrávkách a ve střelbě, tak by zápas skončil vyšším skóre než 3:1. Stopku v turnaji pak holkám vystavily hráčky FBC Ostrava v prvním utkání play-off. Pátý zápas jsme ještě mimo soutěž odehrály ve čtvrtek, ten skončil 2:2.

Turnaj odehrály hráčky, které přecházejí v nadcházející sezóně do kategorie starších žákyň. Věříme, že je florbal bude nadále bavit a budou pokračovat ve své píli. Doufáme, že ty hráčky, které měly v uplynulé sezóně trochu problémy s docházkou viděly, že bez pravidelného tréninku zlepšení samo nepřijde a že jim některé spoluhráčky mohou výkonnostně hodně odskočit.

 

Tým G16 vstupoval do turnaje s určitou nejistotou díky tomu, že byl až na drobné výjimky složen z loňských starších žákyň a na holky tak čekal nelehký úkol popasovat se soupeřkami o rok, dva i tři staršími. Krátké shrnutí připravil trenér týmu G16, Honza Horáček:

 V základní skupině jsme odehrály tři vyrovnaná, fyzicky a silově velmi náročná utkání, ve kterých jsme postupně zdolali švédské Alvsjo AIK IBF 3:1, švýcarský Zug United Red 3:0 a další švédský tým Stenungsunds IBK 5:1. A tak nás jako vítězky skupiny čekal v prvním kole play-off další švédský protivník Onsala IBK. Na holkách byla v tomto zapase vidět velká chuť probít se mezi posledních 16 týmu a utkáni zvládly s přehledem v poměru 4:0. Pak už následovaly utkání v rychlém sledu - v osmifinále s Zug United White po nervózní a výsledkově vyrovnané první patnáctiminutovce rozhodly naše dva rychle góly na začátku druhé části a už jsme se mohly chystat na čtvrtfinálový souboj s dalšími Švédkami- Warberg IBF. V tomto utkání už bylo na holkách znát, že jim docházejí fyzické sily, ale prokázaly herní vyspělost a ohromnou vůli, kterou dotáhly utkání, ve kterém vždy vedly, do vítězného konce v poměru 5:4. Ve čtvrtém zapase během jediného dne pak čekal v semifinále tak kvalitní soupeř, s jakým neměly holky zatím ještě možnost se nikdy utkat. Finský výběr FBC Loisto utkání ovládl jednoznačně jak herně, tak i výsledkově, stejně jako následné finále a tím i celý turnaj. Budiž pro všechny hráčky toto utkání poučením, inspiraci a motivaci do další práce, protože námětů na zlepšení nám šikovné Finky poskytly opravdu spoustu. Celkově třetí místo je ale pro G16 velkým úspěchem a odměnou za poctivou celoroční dřinu.

„Na závěr bych ještě rád poděkoval našim fanouškům z řad rodičů, hráček klubu i všem ostatním. Atmosféru, ve které holky hrály semifinálové utkání, si budou určitě všichni přítomní hodně dlouho pamatovat. Myslím, že každý sportovní klub by si přál, aby jeho hráči a fanoušci drželi takto spolu. Díky vám!“

 

G18 nebyly na PG bez šance

Skupina A se od první chvíle jevila jako velmi kvalitní a očekávání se vyplnily. První herní den nám však vyšel parádně. Holky do turnaje nebojácně vlétly a byly odměněny góly a dvěma vítězstvími. Druhý den jsme již měly jisté první místo ve skupině, a tak nás v zápase s Pixbem nemusela svazovat nervozita. Z mnoha šancí na obou stranách se ujaly naše dvě. Do 1/8 finále jsme tedy postoupily z prvního místa bez ztráty bodu. Šly jsme na Zug red, který nás velmi potrápil, ale nakonec jsme uhájily vedení z první minuty. Ve 1/4 finále nás čekaly soupeřky z Vítkovic. Bohužel jsme se s důležitostí zápasu a velikostí soupeřek nevyrovnaly dle našich představ, a tak jsme po prvním poločase prohrávaly 0:2. I přes veškerou snahu v druhém poločase, jsme nedokázaly manko z první části stáhnout. Soupeřky nám tak vystavily stopku.

Ač zklamané z prohry, holky vytrvale fandily svým mladším spoluhráčkám z G16. Holky zaslouží pochvalu za většinu zápasů na turnaji. Pro příště však musí do všech zápasů nastoupit s prázdnou hlavou a s vírou v sílu týmu.

Diskuze k článku

Krátké zprávy

18.09.2017

Vzhledem k odstoupení dvou družstev z Přeboru dorostenek dojde ke změně rozpisu turnajů. Zatím je známo 1.kolo v NE 24.9. Až bude rozpis dalších kol budeme vás informovat.

15.09.2017

Oznamujeme, že budeme pro všechny kategorie vyrábět nové dresy, které budou mít děti k dispozici na zápasy. V případě, že máte zájem si koupit vlastní dres se jménem, tak kontaktujte svoje trenéry. Děkujeme

21.08.2017

Nově si můžete stáhnou termíny zápasů a turnajů v záložce Ostatní týmy/Termíny zápasů/turnajů

1. Ivanti TIGERS Jižní Město 0 0:0 0
2. BLACK ANGELS 0 0:0 0
3. Florbal Chodov 0 0:0 0
4. Fbš SLAVIA Plzeň 0 0:0 0
5. FbŠ Bohemians 0 0:0 0
6. Mladá Boleslav 0 0:0 0
7. Panthers Praha 0 0:0 0
8. Wizards 0 0:0 0
9. Tatran Střešovice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2017 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 133679
Posledních 30 dnů: 3872 | Posledních 7 dnů: 1373 | Poslední den: 198

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Florbal Expert MC DAVID Unihoc Praha 11 Peugeot
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Praha Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Champions Cup 2017 Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom OZP