Torpédo Havířov

 oficiální stránky

Ivanti TIGERS

FLORBAL JIŽNÍ MĚSTO

 

8 x MISTR EXTRALIGY ŽEN 

 

Poslední zápas 07.05.2017

Sportovní areál Jičín 

FBS Olomouc

FBS Olomouc

1:10
(1:6, 0:1, 0:3)

TIGERS Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

Přiští zápas 23.09.2017

Nová MSH Mladá Boleslav 

TIGERS Jižní Město

Ivanti TIGERS Jižní Město

:
od 12:30

BLACK ANGELS

BLACK ANGELS

Dorostenky přivezly z Jičína bronzové medaile

Poslední soutěžní utkání v této sezóně odehrály dorostenky v Jičíně, kam postoupily na MČR. Turnaj byl dvoudenní, v sobotu se hrálo čtvrtfinále na dva zápasy a v neděli se hrály zápasy o umístění. Tygřice chtěly minimálně vylepšit umístění z loňského roku, kdy skončily na čtvrtém místě, ale všichni doufaly ve finále.

Ve čtvrtfinále jsme narazily na poměrně neznámého soupeře – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Ale hned první třetina nám ukázala, že s prvním soupeřem bychom neměly mít problém. V tréninkovém tempu (možná až příliš) jsme první utkání opanovaly 9:1, kdy se prosazovala především útok Ester, Anička B a Alice, které se postaraly o 6 branek. Honza s Karol nebyli s hrou příliš spokojeni, ale i tak jsme si vybudovaly dostatečný náskok do druhého zápasu.

Herbadent FK Jižní Město – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 9:1 (3:0, 5:0, 1:1)

 

Ve druhém zápase se do hry zapojila i naše elitní formace, hra se zlepšila, ale paradoxně jsme se soupeřem dvě třetiny trápily, především díky naší koncovce. Po dvou třetinách byl stav 0:1, k postupu to bezpečně stačilo, ale chtěly jsme vyhrát. V poslední třetině jsme konečně potvrdily naší převahu i brankově, když se nejdříve 2x prosadila Kristýna K, následně 2x Kačka a nakonec ještě přidala gól Péťa a Stromek. Celkové skóre 15:2 = jasný postup do nedělního semifinále proti Vítkovicím.

Herbadent FK Jižní Město – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 6:1 (0:0, 0:1, 6:0)

 

V neděli v poledne nás čekal rozhodující zápas turnaje. Další souboj s Vítkovicemi o postup do finále. V neděli se od začátku hrál úplně jiný zápas než v sobotu. Oba týmy velice pečlivě bránily, hrálo se velice důrazně a útočnice se prosazovaly velice obtížně, i proto skončila první třetina 0:0. Ve druhé třetině jsme trochu přidaly a začaly jsme se více prosazovat a dokonce jsme se dostaly do vedení 1:0 zásluhou Aničky B., ale soupeři se podařilo 25 vteřin před koncem z nenápadné akce vyrovnat, takže se začínalo opět od nuly. I ve třetí třetině se jako první prosadila Kačka, ale během minuty jsme přišly o celý zápas. Soupeřky dvěma góly obrátily vývoj utkání a do konce zápasu jsme již skórovat nedokázaly. Na všech byla vidět obrovská snaha, někdy bohužel na úkor kombinace, ale k cíli to nevedlo. Bohužel jsme v průběhu zápasu přišly vinou zranění o dvě hráčky (Katka V. a Anička M.). Zklamání bylo obrovské, protože Vítkovice byly k poražení.

Herbadent FK Jižní Město – 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

 

Největší úkol do souboje o bronz bylo hodit neúspěch za hlavu a zkusit zabojovat alespoň o třetí místo. O motivaci bylo postaráno, protože část holek prožila loňské zklamání z bramborové medaile a podruhé to již zažít nechtěly. Asi i díky tomu na hřiště vlétnul černý uragán, který Olomouc jasně přehrával a nikoho nenechal na pochybách, kdo si odveze bronzové medaile. V první třetině nás bylo plné hřiště, holky předváděly krásné kombinace a poslední zápas sezony si užívaly. Na hřišti byla nejvíce vidět Péťa (3+4) s Míšou (3+1). Zápas velice ovlivnilo vážné zranění olomoucké hráčky ve druhé třetině. Hra byla nejdříve na 20 minut přerušena a i když se pokračovalo, tak na všech hráčkách bylo vidět, že jsou opatrné a bojí se zranění.  Přesto jsme do konce zápasu ještě přidaly další 4 branky a poslední zápas jsme vyhrály 10:1.

Herbadent FK Jižní Město – FBS Olomouc 10:1 (6:1, 1:0, 3:0)

 

I když jsme tajně doufaly v lepší umístění, je i třetí místo v republice úspěchem. Díky tomu jsme zkompletovaly sbírku medailí z celostátních soutěží. Ke zlatu žen, stříbru juniorek přidaly dorostenky bronz. Úspěch o to cennější, že se na něm významnou měrou podílely starší žákyně, které odehrály velkou porci utkání v základní části a byly vidět i ve finálovém turnaji. Z tohoto pohledu je o budoucnost postaráno. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčkám, které v průběhu roku za dorostenky nastoupily, trenérům i rodičům a všem ostatním podporovatelům. A v příští sezóně bude co překonávat.

Diskuze k článku

Krátké zprávy

18.09.2017

Vzhledem k odstoupení dvou družstev z Přeboru dorostenek dojde ke změně rozpisu turnajů. Zatím je známo 1.kolo v NE 24.9. Až bude rozpis dalších kol budeme vás informovat.

15.09.2017

Oznamujeme, že budeme pro všechny kategorie vyrábět nové dresy, které budou mít děti k dispozici na zápasy. V případě, že máte zájem si koupit vlastní dres se jménem, tak kontaktujte svoje trenéry. Děkujeme

21.08.2017

Nově si můžete stáhnou termíny zápasů a turnajů v záložce Ostatní týmy/Termíny zápasů/turnajů

1. Ivanti TIGERS Jižní Město 0 0:0 0
2. BLACK ANGELS 0 0:0 0
3. Florbal Chodov 0 0:0 0
4. Fbš SLAVIA Plzeň 0 0:0 0
5. FbŠ Bohemians 0 0:0 0
6. Mladá Boleslav 0 0:0 0
7. Panthers Praha 0 0:0 0
8. Wizards 0 0:0 0
9. Tatran Střešovice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Jsme na facebooku

© 2017 TIGERS Jižní Město - Všechna práva vyhrazena sekretar@tigersflorbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 133679
Posledních 30 dnů: 3872 | Posledních 7 dnů: 1373 | Poslední den: 198

Generální sponzor
Ivanti
Hlavní sponzoři a partneři
Florbal Expert MC DAVID Unihoc Praha 11 Peugeot
Ostatní sponzoři a partneři
NEWPS.CZ Isostar Top hotel Praha Decathlon Barna medical Pražský rohovník xflorbal Predys s.r.o. Copymat Attack Fit-pro Rehabia Kryo centrum Medico XOB spol. s.r.o. Ryba Bar Sklub.cz
Akce
Champions Cup 2017 Rookie camp
Partneři Extraligy žen
Extraliga žen Rotor TvCom OZP