:
od 10:20

Panthers Praha

Cesta za medailí - sobota

V Jičíně se minulý víkend odehrálo MČR dorostenek, kam jsme se probojovaly jako vítězky regionální soutěže. Do Jičína jsme odcestovaly linkovým autobusem z Černého Mostu, který jsme překvapivě všechny stihly i když paní Havlíčková musela autobus ostře zablokovat, aby Emi mohla nastoupit :-). Když jsme tam v pátek odpoledne dorazily, čekala nás ještě cesta k našemu ubytování. Naštěstí to nebylo daleko. Bydlely jsme v ubytovně TJ Jičín, která byla sice hned vedle haly, což bylo velké plus, ale žádný luxus to zrovna nebyl. Hlavně v noci, když v přilehlém prostoru probíhala do rána diskotéka. Ale špunty do uší to zlepšily. A náš to výkon snad neovlivnilo.

Náš čtvrtfinálový soupeř byl Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Před prvním zápasem jsme si ujasnily, že jsme jasným favoritem těchto zápasů.

Od začátku prvního utkání jsme hodně držely míček. A ve čtvrté minutě padl první gól, když se prosadila Ester. Soupeřky to lehce rozhodilo. Pak ale při tlaku soupeřek faulovala Míša Chlebcová a my hrály oslabení. To jsme ale zvládly na jedničku. V dalších minutách jsme stříleli, ale netrefovaly branku. A to až do deváté minuty, kdy se mezi tři tyče trefila Anička Bartušková. Půl minuty před koncem se za záda brankářsky ze Světlé dostal ještě jednou míček, který jako poslední tečovala Alča. V první třetině jsme soupeřky jasně přestříleli 14 : 4.

Hned na začátku druhé třetiny se prosadila Kačka Vachudová. Ve čtvrté minutě jsme špatně střídaly a hrály další oslabení. To, že nám hra ve čtyřech svědčí, dokázala dalším gólem Ester. Hned jakmile jsme hrály v pěti se do branky trefila opět Anička Bartušková.  Další góly přidaly Nikouš a Míša Válová. Ve druhé třetině jsme opět přestříleli Světlou 11:4. Ve třetí třetině jsme poprvé inkasovaly. V poslední minutě tohoto zápasu se trefila do brány Ester, která v tomto zápase završila hattrick.

Herbadent FK Jižní město - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 9:1 (3:0 , 5:0 , 1:1)

Druhý zápas jsme opět odehrály se Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

Po prvním zápase se soupeřky probudily a zápas nebyl tak lehký, jak jsme z předchozího zápasu očekávaly.

První třetina skončila nerozhodně 0:0. Obě strany se snažily, ale góly do branek nepadaly. I přes to, že jsme hrály na soupeřově půlce, nepovedlo se nám trefit bránu. Druhá třetina byla stejná jako předchozí, štěstí nám nepřálo a z dvanácti střel nám do protější brány nepadla ani jedna. Na konci druhé třetiny se protihráčkám při našem oslabení povedlo trefit roh naší brány, a tak vedly 1:0. Tento gól v nás rozpoutal větší chuť vyhrát a ve třetí třetině jsme předvedly, že my jsme ti, kteří jsou mnohem lepší. První gól dala Kristýna Klecová v první minutě poslední třetiny. Poté skoro každá střela končila v bráně protihráček. Svými góly, do konečného výsledku 6:1, přispěly Kristýna Klecová (2x), Veronika Balejová, Kačka Kovaříková (2x) a Petra Šebestová.

Zápas byl ze začátku vyrovnaný, a my stále jsme čekaly, než přijde něco, díky čemu si uvědomíme, že jsme na MČR a že tento zápas chceme vyhrát a jít do semifinále. Tímto rozhodujícím okamžikem byl první a zároveň poslední gól do naší brány.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - Herbadent FK Jižní město – 1:6 (0:0 , 1:0 , 0:6)

Touto výhrou jsme si otevřely cestu do nedělního semifinále, kde nás čekaly soupeřky z Vítkovic.